«Програма, яка буде наповнювати відзначення цієї дати, дуже широка і, можна сказати, вона складається з двох частин: міської та церковної.  І дуже приємно, що нам спільно з Церквою, як з греко-католицькою, так  і з римо-католицькою, на рівні владик, вдалося напрацювати достатньо якісні інтервенції, якими будемо відзначати цю дату. Що стосується  міста, то всі знають, що на минулій сесії було прийняте рішення про найменування однієї з  великих вулиць іменем святого Івана Павла ІІ. І тепер вулиця Хуторівка матиме назву – проспект Папи Івана Павла ІІ. Таким чином, ми фундаментуємо присутність святого Івана Павла ІІ, його дух у місті Львові. Буде в нас також урочиста академія, яка єднатиме представників усіх конфесій. Під час цієї академії ми будемо мати нагоду згадати людей, які долучилися до цього візиту. 24 числа проведемо на рівні міста урочисту академію, після чого о 15:30 за участю Блаженнішого Святослава відкриємо проспект. І друга частина святкування проходить за участю представників Церков. Приємно, що долучилися і Львівська архиєпархія УГКЦ, і Львівська архидієцезія РКЦ», – підкреслив директор департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко.

Парох парафії Різдва Пресвятої Богородиці о. Орест Фредина наголосив, що програма святкувань при цьому храмі, який свого часу особисто відвідав святий папа Іван Павло ІІ, розпочнеться 13 червня і триватиме до 27 червня. Програма матиме різні аспекти: літургійно-молитовний, просвітницький, мистецький та спортивний. Головною подією стане приїзд глави УГКЦ, верховниго архиєпископа Святослава, який очолить літургію 27 червня.

Директор душпастирства ЗМІ у Львівській архидієцезії РКЦ о. Олександр Кусий переконаний, що приклад Івана Павла ІІ доводить, що святі є серед людей і плоди святості вічні. «25 червня о 19:30 розпочнеться святковий концерт. Матиме слово архиєпископ Мечислав Мокшицького, який згадуватиме цю подію. Бо саме цього дня Святіший Отець Іван Павло ІІ  запрагнув відвідати латинську катедру тут, у Львові, а також Вірменський кафедральний собор. Наступного дня буде концерт, театральна вистава з життя святого папи Івана Павла ІІ. Це буде на території церкви на Стрийській, на сторіччя Папи було освячено цей храм. А тим часом ми освятимо пам’ятник святого папи Івана Павла ІІ. Його буде дуже гарно видно з вулиці Стрийської. Буде і богослужіння, яке очолить митрополит Мечислав Мокшицький».

Керівник пресслужби УГКЦ та капелан Львівської міської ради отець Павло Дроздяк наголосив: «Ми виходимо за рамки місцевого святкування цього візиту, на всеукраїнський рівень. Ці заходи говорять самі за себе. Це все відбуватиметься в контексті свята Зіслання Святого Духа. Тепер на вулиці Хуторівці є кузня Святого Духа – духовна семінарія Святого Духа, філософсько-богословський факультет – це місце, де формуються новітні богослови. І ця вулиця, напевно, від початку була особливою. Тепер там є колиска Церкви, бо народжуються майбутні священники. Фактично, напередодні всіх подій, 26 червня, відбудеться проща до відпустового місця у селі Страдч, на якій ми згадуватимемо наших блаженних новомучеників. Зокрема, отця Миколу Конрада і дяка Володимира Прийму. На цій духовній зустрічі буде наш Патріарх, тож ми споживатимемо плоди, які нам подарував святий Іван Павло ІІ. Бо він визнав мученицький шлях нашої Церкви, при ньому відбулася беатифікація наших новомучеників. Це дуже важливий момент визнання на світому рівні  тих вірних нашої Церкви: духовенства, звичайних мирян, які в часи тоталітарного режиму не втратили своєї віри, а засвідчили її в яскраво виражений спосіб. Це добра нагода сказати про вимір нашої Вселенської Церкви. Те, що святий папа Іван Павло ІІ був у Львові – це для нас велика честь. Бо це могли бути інші міста».

Особливим акцентом стане те, що в соборі Святого Юра 20 червня відслужать літургію на літургійному посуді, який подарував святий Іван Павло ІІ, а  25 червня помоляться на вервиці, яка теж є його подарунком.

Також буде музична нотка в програмі. Її подарують «Віртуози Львова». Про це повідомив сотрудник храму Різдва Пресвятої Богородиці о. Тарас Карвацький: «Симфонічний оркестр «Віртуози Львова» провадитимуть декламацію псалмів біля храму Різдва Пресвятої Богородиці. Цитуватимуть Псалми Давдида».

З програмою можна ознайомитися тут.

Теги: