За словами батька, він вважав, що його хворий син замість підтримки фахівців потребує «духовного лікування», вираженого в харчових обмеженнях. Чоловік звернувся до лікарів лише тоді, коли доведений до виснаження хлопець не зміг навіть пити воду. 

Чоловік пояснив журналістам, що син з раннього дитинства мав проблеми зі здоров'ям, і нібито лікарі не допомагали, тому сім'я звернулася до "нетрадиційної медицини", і що на дитину була наведена "порча на смерть". Спочатку хлопчика водили до бабусь-цілительок, потім звернулися до церкви. Священник розповів, що потрібно відмовитися від їжі тваринного походження і робити помазання маслом, яке сам благословив.

Йдеться про архімандрита Іону (Ігнатенка), духівника Свято-Успенського патріаршого Одеського чоловічого монастиря УПЦ (МП), який помер у 2012 році. Серед духовних чад цього старця залишилося багато екзальтованих, фанатично налаштованих прихожан.

"Я лікував його маслом, просто святим маслом. Отець Іона благословив помазання робити. Я помазав святим маслом - ось торкаюся, і йому стає легше. Ніяких таблеток він не приймав ... (Потрапив до лікарні) через різке зниження ваги - різке, це останній місяць ", - розповів він місцевим ЗМІ.

Також чоловік уточнив, що молочне і м'ясне сім'я не вживає протягом 10 років. Хлопчик здобував освіту на дистанційному навчанні та ніколи не відвідував школу.

Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.166 (Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування) Кримінального кодексу України. Триває слідство, правоохоронці з’ясовують, як така подія сталася у повній сім’ї, що не знаходилася на обліку служби у справах дітей та у поле зору поліцейських раніше не потрапляла.

Підлітком у важкому стані опікуються лікарі.

Теги: