Вже у наші часи cестри опікувалися дистадком біля  монастиря, але він був невеличкий за площею і не міг вмістити всіх охочих.  Новий садок вмістить 60 дітей, яких розподілять у три групи.

Про це повідомила провінційна настоятелька Згромадження сестер служебниць НДМ в Україні с. Мирослава (Яхимець):

"Ще на самих початках нашого Згромадження головна мета, чому ми постали, – це було засновувати захоронки, тобто дбати про виховання маленьких дітей. І вже у перший рік, коли виникло наше Згромадження, у Жужелі була захоронка, яку відвідували майже 50 дітей. І потім у різних місцевостях Львівської та Станіславівської області було дуже багато таких захоронок. У Стрию на початку ХХ століття було дві захоронки та один сиротинець. Потім радянська влада все це відібрала і лише у 90-му році нам віддали історичне  приміщення монастиря. І ми працювали тут у різних ділянках: при парафії, катехизували дітей, при церкві. І отримували від батьків запит, щоб ми відновили історичну справедливість і таки відкрили захоронку для дітей. У 2008 році в невеличкому домі біля монастиря почав діяти дистадок на честь святого Йосифа, яким опікувалися сестри служебниці. Щороку тут виховувалося 20 чи більше дітей. І ми щороку бачили, що наші можливості менші від потреб. Тому вирішили розширити цей заклад. І у 2013 році наша попередня провінційна рада написала до закордонних доброчинців проєкт з проханням допомогти спорудити новий дитсадок. Довго тривала розробка проєктної документації. У 2019 році ми розпочали цю будову. Сьогодні ми її завершили та дякуємо Богові, що завдяки усім добродіям, які долучилися, маємо таке гарне приміщення, де буде виховуватися приблизно 60 дітей, є три групи".

Очолив освячення новозбудованого садочку єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ Богдан Манишин у співслужінні із собором священників.

"Сьогодні дорогі сестри є форпостом проти дуже злого світу. Але ці, котрі будуть почуватися тут вільно, люблено, нехай пронесуть через усе своє життя оту гідність дитини Божої і нехай вони завжди відчувають тихеньку внутрішню радість. Бо в Божих руках завжди безпечно. Вашою запорукою безпеки є св. Йосиф, мати Йосафата, якої Ви здійснили побажання, обіти, вона чуває, радіє разом з вами, преподобномучениця Тарсикія тощо", - наголосив Владика Богдан.

Прибула на урочистості і генеральна настоятелька Згромадження сестер служебниць НДМ с. Софія (Лебедович), яка зізналася, що їй не з чуток, а з власного досвіду відомо, яка то велика і складна справа – будова. І сестри впоралися з цим завданням із гідністю.

"Що більше у цю роботу вкладаємо старання, терпіння, молитви і жертви, то краще виходить. Дорогі сестри, вихователі, батьки, стараймося всіма силами, щоб у дитячі серця вкладати велику любов, вчити про Бога, даймо їм глибоке пізнання Ісуса Христа", – підкреслила с. Софія і вручила спільноті новозбудованого садка ікону, яку намалювала юна кандидатка до Згромадження сестер служебниць.

Подячними грамотами сестри служебниці відзначили тих, хто працею своїх рук, доброчинними внесками та стараннями посприяв у будові. Особливо ж подякували своїй співсестрі – с. Еммануїлі (Харишин), яка була відповідальною за цю будову і втілення цього проєкту в життя.

Теги: