Як повідомляє група "Древлеправославна Україна", митрополиту співслужили архієпископ Київський і всієї України Руської Православної Старообрядницької Церкви Никодим і єпископ Браїлівський Геннадій.

У літургії також взяли участь клірики двох митрополій (Білокриницької та Московської): благочинний ієрей Володимир Светлогорский, священноінок Меркурій (Поштар), ієрей Михайло Герасим, ієрей Нікола Трифонов, ієрей Нікола Секретар, ієрей Євген Брижак, ієрей Іоанн Яблочников, ієрей Костянтин Литвяков, ієрей Іоанн Кузьмін, протодиякон Нікола тика, протодиякон Павло Чіотік, протодиякон Дорофей Космін, диякон Вадим Кривошея, диякон Іоанн Пішенін, диякон Феодор Афанасов, иподиакон Михайло Берчук, читець Іван Марченков, читець Сергій Сидеров, читець Борис Кривоносов, свещенносець Вадим Маланчук і свещенносець Стефан Бобков.

Після літургії відбувся молебень з освяченням води і чин омовіння мощей, а також хресний хід. Після закінчення богослужіння митрополит Леонтій і архієпископ Никодим виступили з вітальними словами, зазначивши, що селище Біла Криниця "є спільною нашою святинею, де древлеправославні християни невпинно моляться про мир у всьому світі".

Митрополит Леонтій вручив архієпископу Никодиму ікону святителя і сповідника Амвросія Білокриницького - засновника Білокриницької ієрархії, який приєднався до старообрядців від Константинопольського Патріархату, - з часткою його мощей. Архієреї підкреслили, що "будь-які проблеми, які можуть проявитися як в церковному, так і у світському житті сучасного суспільства, повинні перемагати винятково любов'ю і гарячою молитвою".

Представникам двох митрополій вдалося досягти попередньої домовленості з владою України про включення історичного архітектурного комплексу «Біла Криниця» в державний план «Велика реставрацiя».

Білокриницький монастир є історичною кафедрою старообрядницьких митрополитів, які змушені були емігрувати до Румунії в 1940 р через наступ Червоної армії СРСР, що окупувала Північну Буковину. В даний час Московська митрополія РПСЦ вважає Білу Криницю, що знаходиться менш ніж в кілометрі від румунського кордону, своєю канонічною територією, проте її предстоятель, митрополит Корнилій (Тітов), позбавлений можливості відвідувати Україну через свою палку підтримку дій РФ щодо України в 2014 -15 рр. і, зокрема, через відвідування Криму в обхід українських пунктів пропуску.


Теги: