Згодом предстоятель помісної Української Православної Церкви провів окрему робочу зустріч з тимчасово виконуючим обов’язки голови Харківської облдержадміністрації Михайлом Черняком.

Сторони обговорили питання розвитку регіону і релігійну й межконфесійну ситуацію. В контексті цього митрополит Епіфаній розповів Михайлу Черняку про соціологічні дослідження останніх років, які свідчать, що ПЦУ – найбільша релігійна спільнота України. Окрім того, мова йшла про протидію російській агресії та викликам гібридної війни.

«Ви на самому кордоні боротьби, тож на Вас лежить велика відповідальність. Переконаний, що тут ніхто не хоче бути безправними заручниками, як в тимчасово окупованих Криму й частині Донбасу», – зокрема сказав митрополит Епіфаній.

«Ми знаємо про інформаційні атаки наших антагоністів, але це – агонія, бо процес визнання і поступу ПЦУ незворотній. Ми засвідчили, що стаємо сильнішими, бо не руйнуємося, а зростаємо й розбудовуємося і вони нічого не можуть з цим зробити», – підсумував він.

В смт Ков’яги Богодухівського району Харківської області митрополит Епіфаній разом з очільником Харківської єпархії єпископом Харківським і Богодухівським Митрофаном, митрополитом Переяславським і Вишневським Олександром, архієпископом Дніпровським і Криворізьким Симеоном, архієпископом Вишгородським Агапітом, намісником монастиря ієромонахом Феодосієм (Ганзієм), Валківським міським головою Валерієм Скрипніченком, заступником голови Богодухівської районної державної адміністрації Юрієм Кузубом, радником голови Харківської обласної ради Євгенієм Грицьковим іншими представниками місцевої влади й правоохоронних органів, меценатами та вірянами звершив освячення наріжного каменя і заклав пам‘ятну капсулу у фундамент майбутнього храму Свято-Миколаївського чоловічого монастиря.


Наприкінці відправи предстоятель помісної Української Православної Церкви звернувся до горомади з першосвятительським словом. «Ми християни молимося щодня, молимося і вдома й Господь чує наші прохання. Однак саме в храмі звершується Євхаристія, приноситься найвища жертва. Впродовж свого земного життя людина отримує в храмі духовні сили, духовно очищується, бореться зі спокусами і заручається Божою підтримкою. Адже дорога до спасіння вузька і терниста, але коли ми слідуємо за Господом, то здатні здолати усі перешкоди. Коли ми просимо про підтимку і допомогу Божу, то Господь веде нас, немов дітей за руку», – зокрема сказава владика.

Предстоятель також звернув увагу на протидію російській агресії, яка продовжується проти нашої країни та необхідність єднання задля перемоги. «Тут, неподалік, досі триває неоголошена але реальна війна, яка забирає наших братів і сестер, котрі захищають свій народ та свою землю. Щоби перемагати, потрібно єднатися і разом самовіддано боротися. Якщо ми будемо єдині й усі звертатимемося до Бога та будемо люблячими, добрими і відповідальними, то Господь бачачи ці чесноти буде сприяти і допомагати нам», – підсумував митрополит Епіфаній.

На завершення він нагадав про необхідність дотримуватися необхідних заходів безпеки у зв’язку з пандемією небезпечної коронавірусної хвороби та відзначив меценатів і благодійників храму церковними відзнаками.

Теги: