27 вересня Анатолій Чуб, євангельський християнин-баптист, оприлюднив у Фейсбуці допис "Прославлення Христа у мордобої?", в якому піддав сумніву зв'язок перемоги боксера з Божою допомогою:

"Після бою з Джошуа Усик став посеред рингу на коліна і почав розмашисто хреститися. Ще раз вирішив підкреслити свою побожність? Коли дивився на це, у мене відразу на пам'ять прийшли слова Ісуса Христа: "І коли молишся, не будь як лицеміри, які люблять... на перехрестях, зупиняючись, щоб бачили їх люди" (Мф. 6: 5). А через час він прокоментував свою перемогу такими словами: "Єдине, що я хотів зробити - прославити Господа Ісуса Христа, показати, що все це завдяки Йому". І у мене відразу з'явилася друга думка: а це потрібно Господеві Христові, Він саме цього хотів? Ти ж відправив свого суперника внаслідок цього мордобою в лікарню. З серйозними підозрами на переломи черепа. Як шкода, що християни або ті, хто зараховує себе до християн на замислюються над своїми як діями, так і словами. Всякий, хто говорить: "Я своїм вчинком прославляю Господа Ісуса Христа", повинен розуміти, що він це зробив замість Нього. Чи можете ви уявити собі, щоб на боксерському рингу, в трусах і в рукавичках стрибав, розмахуючи руками, наносячи удари в голову свого супротивника, Ісус Христос?... Ніяка бійка не може служити прославлянням Христа. Хоч на рингу, хоч на вулиці...".


Він також додав: "Місяць тому в нашій церкві був заступник голови Всеукраїнської Ради церков ЄХБ з питань благовістя Вечерківський Р. Б. У своїй проповіді він виголосив чудову цитату: "Дорогі брати і сестри, запам'ятайте, що честь Христа у вашому населеному пункті знаходиться у ваших руках. Від вас залежить, як Його будуть сприймати люди ". І якщо руки використовуються не для благословення, а щоб завдати своєму супротивнику відчутних ударів в груди і в голову, цим не прославляється, а тільки ганьбитися ім'я Христа".

Олександр Усик перед чемпіонським боєм з британцем Ентоні Джошуа разом зі своєю команди відвідав собор Успіння Божої Матері та Всіх Святих, кафедральний собор Сурозької єпархії РПЦ в Лондоні. У 2018 році Усик отримав орден преподобного Іллі Муромця І ступеня, який йому вручив митрополит УПЦ (МП) Онуфрій.

Фото Getty Images


Теги: