Предстоятель Православної Церкви України духовно підтримав військовослужбовців, висловив подяку за жертовний подвиг у захисті України й побажав якнайшвидшого одужання та повернення до своїх родин. Владика подарував захисникам молитовники та ікони святого великомученика Юрія Переможця й наголосив, що в Україні неодмінно запанує справедливий мир, адже найкращі сини та доньки стоять на вістрі оборони нашої держави.

Митрополит Епіфаній цього ж дня, 11 жовтня 2021 року, також зустрівся з начальником медичного центру генерал-майором Анатолієм Казмірчуком та відвідав госпітальний храм, де настоятелем вже 23-й рік є протоієрей Олег Скнар.


Крім того, митрополит Епіфаній 11 жовтня 2021 року відвідав розташування командування Сухопутних військ Збройних Сил України. У храмі на честь архістратига Божого Михаїла, що знаходиться на території військової частини, предстоятель ПЦУ звершив молебень за українських воїнів-захисників та освятив перший дзвін, який незабаром буде встановлено на побудовану поруч звонницю.

Митрополиту співслужили настоятель храму священник Андрій Гуль та місцеве духовенство.

Під час відправи молилися командувач Сухопутних Військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський, голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук та численні українські воїни.

Після богослужіння Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх зі словом та відзначив захисниць і захисників України церковними нагородами.

«Дорогі українські воїни,  сьогодні ми спільно звершили подячну молитву. Адже ми маємо спершу дякувати Господу за благодіяння, а потім просити про Його допомогу, зокрема й у непростий час випробувань. Ми перебуваємо у стані війни та зовнішньої агресії, тож постійно молимо Бога, щоб Він оберігав наших військовослужбовців, які щодня стоять на сторожі цілісності і незалежності Української держави», – зазначив предстоятель.

Окрім того, він акцентував на необхідності плекати й виявляти найвищу чесноту – любов, адже саме вона лежить в основі вчення Спасителя. «Господь закликає усіх нас до любові, яку ми маємо проявляти й до свого народу та Батьківщини. Тому ми будемо до кінця захищати Богом дану нам землю і наших ближніх. Ті, хто прагне поневолити нас, щоб відновити власну агресивну гегемонію і наддержаву, ніколи не досягнуть успіху, тому що Бог перебуває лише з тими, які стоять за правду», – підсумував владика.

Теги: