Старший пресвітер Хмельницького обласного об’єднання УЦХВЄ Ростислав Мурах та директор Департаменту дитячого служіння Лариса Мурах ділились порадами як працювати із вчителями недільних шкіл, підвищувати авторитет Церкви, будувати відносини зі служителями, батьками, однолітками. Подружжя Галина та Григорій Риба-Ганусин запропонували присутнім чудовий, практичний майстер-клас щодо організації та проведення уроків з підлітками.

Лариса Мурах розповіла про роботу Департаменту, який нараховує майже півтори десятки відділів та провела практичний семінар. «На цій конференції я побачила багато хороших служителів, які націлені працювати. Сьогодні є потреба в роботі із батьками, адже саме їхній вплив на дитину є найбільшим в процесі виховання. Тому вірю, що Бог благословить розвиток дитячого служіння у Рівненській області», –  ділиться враженнями Лариса Феодосіївна.

Ростислав Мурах зауважив, що ціль цього семінару – підбадьорення, заохочення і розгляд особливостей праці з підлітками на сучасному етапі. «Ми розглядали роботу з підлітками в контексті всього церковного служіння. Згідно з дослідженням пастора Тараса Герасимчука, під час якого було опитано 1400 молодих людей нашого братерства, майже 50% молоді, яка нині активно служить Богові, пережили навернення у віці до 12 років. Понад 30% навернулися до Бога у віці від 12 до 18 років. Дослідження показує, що підлітки переживають в такому віці реальне покаяння, хрещення Духом Святим. Тому потрібно звернути особливу увагу на працю з дітьми та підлітками» –  підкреслює Ростислав Миколайович.

За словами служителя, ще один важливий момент: гріх дуже «помолодшав», діти в 13-14 років стають причетними до гріхів, які мають тяжкі наслідки. Тому перше, ніж діти потраплять у спокусу, потрібно подбати про те, щоб вони вже зустрілися з Господом, пережили народження згори - треба працювати на випередження, сказав єпископ. «Наша віра видна в наших дітях. Слава батьків – сини синів», – ділиться він.


Учасники конференції мали час для спілкування, обміну досвідом, екскурсії та відпочинку.

Учасники конференції високо оцінили ефективність таких виїзних зустрічей для вчителів недільних шкіл та працівників табірного служіння. Особливо надихає для подальшого служіння приклад колег, які не зупиняються на досягнутому, а долаючи труднощі, йдуть вперед, шукають відповіді на виклики сьогодення.

Теги: