Ця урочиста подія відбулася з нагоди 20-ліття душпастирського візиту понтифіка до України та 30-ліття відновлення структур Римсько-Католицької Церкви в Україні, яке відбулося саме в часи його понтифікату.


Відкрив пам’ятник ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні єпископ Павло Гончарук за участю єпископа-помічника Яна Собіла та численного духовенства.

На церемонії відкриття монумента були присутні почесні гості: екзарх Харківський УГКЦ Василь Тучапець, єпископ Харківський і Богодухівський ПЦУ Митрофан Бутинський, генеральний консул Республіки Польща у Харкові Пьотр Стаханчик, директор департаменту по роботі з громадськими об’єднаннями Харківської міської ради Нікіта Стєрін.


Відкритий і освячений монумент – бронзова фігура у папському облаченні на гранітному постаменті (загальна висота монумента сягає двох метрів). Автор та виконавець пам’ятника – харківський скульптор Володимир Райченко. Споруджено його на кошти меценатів – власників компанії «Дорбуд» (м. Дніпро) Олександра Полтавця та Єжи Станіслава Филипа.

«Нехай святий Йоан Павло ІІ випрошує у Господа всі необхідні благодаті для нас усіх: не лише римо-католиків, греко-католиків, але для усіх християн, усіх людей доброї волі, погляд яких спочине на цьому пам’ятникові. Нехай він випрошує миру для нашої України, злагоди для країни та міста», – звернувся до присутніх на церемонії єпископ Павло Гончарук.

Після освячення пам’ятника всі гості події взяли часть у подячній святій месі, яку очолив ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Павло Гончарук.

Теги: