Віртуальні зустрічі з очільницею Держетнополітики Оленою Богдан мають допомогти глядачам зрозуміти віру іншого, дізнатися більше про релігійні традиції, що існують в Україні.

У відео Ніяра Мамутова розповідає про власний шлях до віри, подолання стереотипів, доброчинну діяльність і громадський активізм, символізм хіджабу, молитву без посередників, вивчення Корану напам’ять і традиції оздоблення мечеті.

«Дві цитати з Корану, які якнайкраще ілюструють дух розмови: „Немає примусу в релігії“ та „Змагайтеся ж у добрих справах“, — читаємо в описі до відеоінтерв’ю на YouTube-каналі ДЕСС. — <…> У Корані сказано, що Господь створив вас народами і племенами, що ви дізнавалися один про одного. Тобто не щоб ви ворогували, — пояснює пані Ніяра. — Іслам закликає людей до миру. Мені дуже подобається, що є заклик до справедливости. Завжди людина має починати цю справедливість із себе: якщо вона хоче, щоб до неї ставилися справедливо, у першу чергу вона має стати справедливою до інших людей».

Про добрі справи активісток Ліги, згадані в розмові, можна більше дізнатися на сайті проєкту ДЕСС «30 років спільнодії, 30 років спільнотворення» — у матеріалі, присвяченому діяльності ЛМУ. Також на сайті опубліковані матеріали про доброчинну ініціативу «Нагодуй голодного» та інші програми та проєкти запорізької жіночої громадської організації «Сафія» та київської жіночої добродійної організації «Мар’ям», що входять до Ліги мусульманок України.

Теги: