Влітку 2019 року, за рішенням єпископів Кам’янець-Подільської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, у с. Шаровечці, що біля Хмельницького, розпочалося будівництво Центру формації. Єпископ Леон Дубравський, ординарій Кам’янець-Подільський, за тієї нагоди зауважив, що цей формаційний центр служитиме «спільнотам, рухам, згромадженням світських, дітям, молоді, родинам, самотнім людям поважного віку», і що кожен може «внести свою лепту» в це спільне будівництво.

Ідея виникла з необхідності ремонту і ґрунтовного переобладнання будинку Вищої духовної семінарії в Городку, щоб він відповідав нормативним вимогам для навчальних закладів і гуртожитків. Дослідивши стан будівель, фахівці дійшли висновку, що простіше й розумніше буде збудувати нову семінарію. Заодно матиме шанс перебратися в нові приміщення й Інститут Богословських Наук. Те, що Церква отримала земельну ділянку в Шаровечці, було визнано даром Божого Провидіння. Загалом цей будівельний проєкт охопив чотири напрямки зразу: семінарію Кам’янець-Подільської дієцезії, її богословський інститут, Реколекційний дім дієцезії, а також Центр реабілітації та освіти ім. св. Йоана Павла  II.

На спорудження четвертої частини комплексу — Центру реабілітації та освіти — допомогу виділило Посольство Республіки Польща. Виконання всього проєкту курує Радослав Змітрович, єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії.

Про те, як загалом ідуть роботи зі спорудження та відкриття Центру реабілітації на освіти ім. св. Йоана Павла ІІ, розповів економ дієцезії о. Віктор Ткач, координатор цих проєктів: "Ми хочемо вже цього року «запустити» Центр реабілітації та освіти. У ньому має насамперед надаватися психологічна і духовна допомога ветеранам бойових дій на Сході України, а також людям, чия психіка постраждала внаслідок пандемії коронавірусу. Так звані «постковідні». Приміщення вже збудоване; зараз тривають внутрішні роботи, тинькування, прокладення електромереж. На літо ми це плануємо завершити, а восени — відкрити. Питаннями реабілітації ветеранів займається о. Микола Лучинський. Він сам — капелан, їздить на Схід, ось на Різдвяні свята знову там був. Він цю роботу виконує вже зараз на парафії, а потім вона відбуватиметься у новому Центрі". 

Теги: