Кожен семінар мав теоретичну та практичну частину — лекції та тренінги проводили спеціалісти з питань релігії. Також для учасниць семінарів розробили культурно-розважальну програму, зокрема екскурсії столицею, спортивні змагання, майстер-класи декоративно-ужиткового мистецтва тощо.

Лекція муфтія ДУМУ «Умма» Саіда Ісмагілова була присвячена пріоритетам в ісламі. Про загальну етику та важливість часу розповідав шейх Сейран Арифов. Кілька лекцій та бесід провели Тарик Сархан — про чаклунство, ставлення ісламу до святкування Нового року, а зі старшими дівчатами — про нові методи релігійного заклику, — а також директорка київського ліцею «Наше майбутнє» Руслана Марцинішина, представниця ГО «Надія» з Харкова Анна Отман та ін.

Лектори говорили з учасницями про важливість зикру, про те, як будувати взаємні стосунки, спілкуватися з одновірцями та навіть як правильно робити зауваження; який має бути одяг мусульманки — і це далеко не повний перелік тем.

За словами Олени Мироненко, очільниці жіночої організації «Мар’ям», що брала участь в організації семінарів, вони були розраховані на різні вікові групи: для дівчат 11–13, 14–16 і 17–18 років.

— Одна з головних цілей, крім підвищення обізнаности учасниць та здобуття ними нових знань і навичок — зібрати сестер із різних міст України, познайомити їх, зміцнити сестринські зв’язки. У програмі семінарів були лекції та майстер-класи, тренінги з командної роботи. Був час і для спільного дозвілля, безпосереднього спілкування. Подбали і про спортивно-розважальну частину та екскурсії Києвом. Діти й підлітки з задоволенням брали участь у «Веселих стартах». Молодші залюбки займалися образотворчим мистецтвом, обираючи для своїх малюнків одне з запропонованих понять, а середня та старша групи з задоволенням опановували мистецтво виготовлення ароматичних декоративних свічок на майстер-класах Люди Лукашевич, — розповідає пані Олена.

Після кожного семінару організатори проводили анкетування учасниць: вони мали оцінити якість заходу, висловити свої зауваження та побажання до наступних семінарів і тренінгів.

2021 року Ліга мусульманок провела Міжнародний жіночий форум, що відбувся у змішаному форматі: частина виступів була наживо, частина — онлайн. У масштабному заході взяли участь представники влади, голови громадських організацій, волонтерки з різних міст України, представниці іноземних дипломатичних установ і гості з-за кордону. Спікерами форуму були успішні мусульманки з інших країн (Великобританія, Кувейт, Індонезія).

Торік ЛМУ провела 12 онлайн-лекцій для мусульманок, що хотіли поглибити знання акиди.

Голова Ліги представляла українських мусульманок на ініційованому проєктом MEET симпозіумі «Європейський день боротьби з ісламофобією». Захід був організований Форумом європейських молодіжних і студентських організацій FEMYSO.

Теги: