З архіпастирським словом до учасників засідання звернувся високопоставлений гість, голова Синодального відділу УПЦ (МП) із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин. Владика розповів учасникам засідання про позитивні процеси з розв’язання важких питань щодо капеланського служіння УПЦ на рівні Верховної Ради.

Очолив засідання перший заступник голови протоієрей Андрій Кузьмін. У роботі засідання взяли участь постійні члени Синодального відділу у священному сані, голови єпархіальних відділів у справах козацтва, гетьман міжнародної ГО „Козацтво Запорізьке” Банчук Я.О. та козаки цієї організації, Верховний отаман “СКУ” Війська Запорізького Панченко А.В., козаки “Вільного Козацтва” та представники козацьких організацій діаспори з Німеччини, Румунії, Молдови.

Під час засідання розглянули питання, пов’язані з консолідацією різних козацьких організацій у напрямі розвитку загальнокозацької культури в Україні, статусу козацтва у соціальному та політичному середовищі, взаємодії козацтва та Церкви.

Також було відзначено значення виїзних засідань у справі розв’язання різноманітних питань. “Міжєпархіальні та Всеукраїнські збори не лише сприяють єдності духу козачого товариства України, але насамперед збагачують досвід, дозволяючи завдяки цьому оцінювати та розуміти тему козацтва масштабно”, – йдеться у повідомленні організаторів.

Теги: