Пограбування відбулось під час ранкової служби в Церкві Пресвятої Богородиці Владичиці України у Червонограді у п’ятницю, 19 квітня 2019 року. Священник зайшов у вівтарну частину та побачив грабіжника, який стояв у захристії, вхід до якої не був зачинений. Тоді ж злочинець присів над дипломатами та намагався їх відкрити. Священник запитав його, що він робить та попросив залишити приміщення.


Потім представник церкви помітив, що скарбничка, до якої збирають гроші на освячену воду, була порожньою, а грабіжник вже вибіг на вулицю та перестрибнув через паркан і побіг до магазину АТБ. Отець також помітив, що в нього вкрали з кишені iPhone 5s.


Священник не розгубився та покликав іншого священнослужителя, щоб знайти злодія. Вони сіли в автомобіль та поїхали у двори будинків, де незабаром побачили грабіжника. Отці затримали його та викликали поліцію.

Серед вкрадених речей були: настільний хрест за 10 500 грн, наперсний хрест за 5 000 грн, електричний чайник за 500 грн, 686 грн готівки та iPhone 5s за 5 000 грн. У сумі на 21 686 гривень. Біля церкви також знайшли паспорт. Викрадені речі були повернені.

Слідство встановило, що крадій був нетверезий. Це ж саме визнав і сам грабіжник, який точно не пам’ятає, чи вкрав він iPhone.

Церква не мала претензій до чоловіка. Сам грабіжник каявся та просив його суворо не карати.

Чоловік вже мав непогашений випробувальний вирок на 3 роки. Відтак, за крадіжку з церкви суддя Червоноградського міського суду Микола Новосад на підставі ч. 3 ст. 185 КК України призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.

Теги: