«Повернути безоплатно у власність релігійній організації «Релігійна громада Української Греко-Католицької Церкви в селі Дубрівка Самбірського району Львівської області» культову будівлю – храм Святого Василія Великого у с. Дубрівка Самбірського району Львівської області», – йдеться у тексті документа.

Як повідомляли на сайті Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, більше 10 років храм Святого Василія Великого у селі Дубрівка на Самбірщині був зачинений, а місцеві парафіяни громади УГКЦ молилися біля храму просто неба. До 1946 року будівля перебувала у власності УГКЦ. Тоді радянська влада відібрала храм та передала його Російській Православній Церкві. У 1994 році церкву віддали у почергове користування УГКЦ та УАПЦ, але православна громада не допустила греко-католиків до богослужінь. За рішенням ЛОДА у 1997 році церква перейшла в одноосібне користування православної громади.

Згодом, у 2009 році, громада УАПЦ збудувала у селі новий храм Різдва святого Івана Хрестителя, а церкву святого Василія Великого зачинила. Відтоді у храмі не проводили жодного ремонту, через що давня будівля почала руйнуватися і ззовні, і всередині.

Водночас громада УГКЦ з 2016 року зверталася у суди різних інстанцій, щоб їм передали храм у користування.

Дерев`яну церкву у селі Дубрівка збудували у 1680 році. На її місці у 1928 році збудували ту, що стоїть дотепер, теж дерев’яну, імовірно, з використанням частин старої церкви. Храм не занесений в державні та місцеві реєстри як архітектурна пам’ятка.

Теги: