Він наводить історичні паралелі: "Промова Гітлера від 12 вересня 1938 року про вторгнення до Чехословаччини та промова Путіна від 21 лютого 2022 року про Навалу в Україну. Гітлер виступив із промовою перед німецьким рейхстагом, коли німецькі танки переходили німецько-чеський кордон, Путін передав свою промову російському народу, коли наказував російським танкам перетнути російсько-український кордон".

"Як головну причину вторгнення Гітлер дав вигадане пригноблення німецької меншини в 3,5 млн. у Чехословаччині; Путін часто цитує уявлений утиск російськомовних в Україні як головну причину свого вторгнення у 2014 році та зараз, у 2022 році. Я російськомовний українець. З особистого досвіду знаю, що претензія Путіна – кричуща брехня", пише о. Пауль Гаврилюк.

"Гітлер у своєму виступі ставить під сумнів існування чехів як нації, називаючи її «так званою нацією чехів», та помилково звинувачує Версальський договір у тому, що він створив «аномальну державу Чехословаччини». Путінська версія історії як історія пострадянських образ Росії та імперіалістичного виконання бажань називає Україну «штучною державою», яка «повністю створена [радянською] Росією»".

"Головною образою Гітлера була поразка та приниження Німеччини після світової війни (1918). Головний жаль Путіна — мирний розпад 15 республік Радянського Союзу в 1991 році, який він називає «найбільшою геополітичною катастрофою ХХ століття» (мабуть, вдало забув про дві світові війни). Після першого вторгнення Гітлера в Чехословаччину була спроба заспокоїти Гітлера Мюнхенським пактом від 30 вересня 1938 року, коли Великобританія, Франція та Італія погодилися поступитися Гітлеру, коли вже вторгнувся у регіони Чехословаччини, які нібито ділили кордон з Німеччиною. Пакт немає аналогій у новітньої історії. Мінські угоди 2015 року мали відновити кордон України до вторгнення Росії 2014 року. Путін ніколи не дотримувався Мінських домовленостей і тепер ефектно розірвав їх, вводячи свої танки на територію України".

Нарешті, "Ніхто не міг передбачити в 1938 році, що гітлерівський аншлюс Австрії в березні 1938 року і Бліцкріг на Судетській землі у вересні того ж року стануть початком війни, яка забрала приблизно 75-80 мільйонів людських життів. Із сучасною зброєю масової поразки не обов'язково бути копією Гітлера, щоб завдати незліченної шкоди. Зараз саме час діяти рішуче. Завтра буде надто пізно", пише священнослужитель, закликаючи світову спільноту зупинити Путіна.

Фото doxologia.ro


Теги: