Разом з предстоятелем помісної Української Православної Церкви молилися архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, запрошене духовенство, керівництво і співробітники Національного заповідника «Софія Київська».

На завершення богослужіння митрополит Епіфаній звернувся до присутніх зі словом, відзначивши, що «вшанування київських правителів нагадує нам про давню понад тисячолітню історію України, яку нині намагається сфальсифікувати агресор, позбавивши нас права на державність».

«Агресор намагається нас поневолити. Поневолити і знищити наше окреме самостійне існування. Але правда на нашому боці, – зазначив Епіфаній. – Ми не прагнемо чужого, ми не зазіхаємо на чуже. Ми хочемо мати свою єдину незалежну українську державу... І це можливо, якщо ми будемо звертатись у своїх молитвах до Бога, будемо дякувати за усі благодіяння, яких Він сподобив нас до цього часу. Бо ми справді володіємо великим даром, даром свободи і незалежності – як державної, так і церковної. Тому будемо дякувати Богові і примножувати те, чим ми володіємо, дорожити цим і передавати наступним поколінням».

Теги: