Як повідомляє сайт Київського патріархату, 23 серпня 2024 року керівник УПЦ КП Філарет у своїй резиденції провів зустріч із делегацією Вселенського патріархату у складі митрополита Української православної Церкви Канади, архієпископа Вінніпезького Іларіона (Рудника), митрополита Пісідійського Іова (Гечі), екзарха Вселенського патріарха в Україні єпископа Команського Михаїла (Аніщенка) та патріаршого диякона Єпіфанія (Камʼяновича).

Повідомляється, що учасники зустрічі торкнулися низки актуальних питань церковного життя, обговорили ситуацію щодо військової російської агресії проти України, державно-церковні взаємовідносини та діалог між православними в Україні.

Митрополит Іларіон зазначив, що делегація Вселенського патріархату прибула з метою підтримати український народ, державу та Українське православ’я в час важких випробувань війною та взяти участь у відзначенні 33-ї річниці проголошення Незалежності України.

Очільник УПЦ КП наголосив, що зараз народ і держава як ніколи потребує єдності Церкви та миру.

«У такий важкий час для України існує велика потреба в єдності та злагоді між всіма православними церквами в Україні. Ми зобов’язані робити все можливе для досягнення єдності Церкви».

Філарет вважає, що зараз найсприятливіші умови створення єдиної помісної православної Церкви.

«Господь створює такі умови, що ми об’єднаємося в одну православну церкву, яка буде міцною духовною основою для нашої держави».

Для цього, на його думку, потрібно розпочати діалог: «почати діалог та мати любов між собою. Без любові та поваги один до одного ми не зможемо нічого зробити, адже любов – це головна та об’єднуюча риса християн».

На його переконання, тепер потрібно скликати новий помісний Собор.

«Нам необхідно скликати Всеукраїнський помісний Собор, який би об’єднав всі три гілки православ’я», – сказав Філарет.

Представники Вселенського патріархату зазначили, що Матір-Церква зацікавлена допомогти єдності православної церкви в Україні та подолати труднощі на цьому шляху.

Теги: