Відомий богослов архімандрит Кирил Говорун взяв участь в конференції з питань церковно-державних відносин, організованій ДЕСС, яка пройшла 19 грудня 2024 року. В своєму телеграм-каналі він поділився деякими своїми думками, які висловив на заході.

«Вчора мене запросили виступити в Києві на конференції з питань церковно-державних відносин, організованій ДЕСС. У ній взяли участь численні чиновники, які займаються цими відносинами як у Києві, так і на місцях. Деякі ідеї мого виступу такі: 

1. У відносинах між українськими церквами та їхнім ставленням до спільного соціально-політичного простору можна встановити ієрархію цінностей: 

   а) загальне благо всіх українців; 

   б) благо, пов’язане з тим, що я називаю природою Церкви; 

   в) корпоративне благо того, що я називаю церковними структурами. 

2. Для обох православних церков в Україні третя позиція переважає над іншими. Обидві церкви у своїй більшості ніби виступають за Україну і за Церкву загалом, але насправді готові приносити ці цінності в жертву власним корпоративним інтересам. Саме з цих інтересів вони провокують внутрішньоукраїнські конфлікти, граючи на руку інтересам Росії. 

3. Держава має відстоювати загальне благо для всіх українців, а отже, її роль не може бути далекою від того, що Томас Гоббс описав як Левіафан. Українська служба релігійної свободи повинна виступати у ролі Левіафана для церков, які намагаються «дістатися до горла» одна одної, переслідуючи власні корпоративні інтереси на шкоду спільному благу».

Теги: