28-29 вересня у Брюховичах біля Львова відбуватиметься IV Міжнародна наукова конференція «Історична пам’ять українців і поляків у період формування національної свідомості в ХІХ – першій половині ХХ століття».

     Конференція є четвертим етапом реалізації програми досліджень Міжнародної дослідницької групи «Історія – ментальність – ідентичність. Місце і роль історії та істориків у житті українського і польського народів у ХІХ і ХХ століттях» (координатори – професори Леонід Зашкільняк (Львів) і Єжи Матерніцкі (Жешів)). Попередні етапи роботи групи із залученням учених-гуманітаріїв України, Польщі та інших країн відбувалися на наукових конференціях у Жешові, Познані та Лодзі.

     Організаторами конференції у Львові є Український інститут національної пам’яті, Львівський національний університет імені Івана Франка, Інститут українознавста ім. І. Крип’якевича НАН України, Жешівський університет імені Королеви Ядвіги. У роботі конференції візьмуть участь близько 50 вчених із провідних наукових осередків України та Польщі. Географія учасників охоплює знаних і молодих дослідників проблем історичної свідомості з понад 21 міста в обох країнах, починаючи від Харкова в Україні до Щецина у Польщі.

     Мета конференції – якнайдетальніше проаналізувати історичну пам’ять, що функціонувала і надалі функціонує в культурах українського і польського народів, а також чинники, які сприяють її формуванню і трансформаціям. Конференція розпочнеться круглим столом «Історична пам’ять як явище суспільної свідомості та шляхи її трансформації в модерному суспільстві».

     V Міжнародну конференцію в рамках програми «Історія – ментальність – ідентичність. Місце і роль історії та істориків в житті українського і польського народів у ХІХ і ХХ століттях» планують провести наприкінці вересня 2011 року у Ґданському університеті (Республіка Польща).

Теги: