НОВИНКА: монографія «Уніатство. Богословські аспекти», архієп. Львівський і Галицький Августин (Маркевич) (2010)Монографія «Уніатство. Богословські аспекти», архієп. Львівський і Галицький Августин (Маркевич), 2010.

Книга видана на основі дисертації, яку архієп. Августин захистив на здобуття ступеню кандидата богослов’я у Московській Духовній Академії у 2007 році.


Автор робить спробу розглянути проблему унії православних з Римом не лише з історичної, але, передусім, з догматичної точки зору. У дослідженні розглядається ексклюзивна еклезіологія католицизму як основа ідеології уніатства в період від Великого розколу 1054 року і до наших днів. Архієп. Августин зупиняє свій погляд на формуванні та розвитку уніатства як католицької моделі досягнення церковної єдності у ХІ-ХVI ст.; зазначає, що в ХІХ-ХХ ст. воно стало основою католицьких уявлень про таку єдність. Розглянута реалізація уніатської моделі в прозелітичній діяльності митрополита Андрія Шептицького. Також у своїй праці архієп. Августин торкається і проблеми пошуку ідентичності в уніатстві.

Теги: