Російська мова значно потужніша за кількістю носіїв, тому існує імовірність, що невдовзі вона цілком поглине українську. Так вважає архієпископ Львівський і Галицький Августин (Маркевич) УПЦ (Московський Патріархат), який 21 жовтня перебував у Луцьку, повідомляють "Волинські новини".

За словами архієпископа, його дивують дискусії стосовно захисту української мови від русифікації, мовляв, цим виключно у політичних цілях спекулюють «лукаві патріоти».

«Справа в тому, що і без русифікації російська мова може поглинути українську, бо вона потужніша за своїм масивом, ареалом. І наукова, і технічна. І тому українську мову треба берегти, бо вона в нерівних умовах перебуває. Це те саме, якщо Кличко буде битися з якимось меншим… Там, де російська мова домінує, то українська вже якось менш потрібною виявляється», – висловився архієпископ.

Водночас Августин визнає, що українська мова справді потребує підтримки, тому «наше завдання – берегти її», але, каже архієрей, не варто ображати тих людей, які хочуть говорити російською. Про це повідомляє РІСУ.

Теги: