Найкращому краєзнавцю України вручено ювілейну 20-ту Загальноукраїнську премію імені Дмитра Яворницького Національної спілки краєзнавців України. Її отримав керівник видавничого відділу інституту "Укрзахідпроектреставрація" (Львів), історик-науковець Василь Слободян.

Почесну нагороду присуджено за вагомий внесок вченого у справу вивчення, дослідження і популяризації історико-культурних і природних багатств рідного краю, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Голова Національної спілки краєзнавців України Петро Тронько, під час нагородження наголосив, що вручення премії імені Дмитра Яворницького, видатного історика, археолога, письменника - це велике свято краєзнавців і всіх тих, хто зберігає та популяризує історію рідного краю.

Василь Слободян - представник України у спільній комісії з включення українських дерев'яних церков до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Він активно займається науковою діяльністю в галузі української церковної архітектури, вивчає українську архітектуру в етнічних осередках поза межами України. Він описав і вивчив численні пам'ятки українського церковного будівництва в Україні, Росії, Білорусі, Румунії, Словаччині, Польщі. У складі колективу дослідників розробляв історичну основу для відтворення архітектурно-етнографічного ансамблю Запорізької Січі на Хортиці.

Теги: