28 листопада у православних і греко-католиків розпочався Різдвяний піст (Пилипівка), який триватиме сорок днів і завершиться у свято Різдва Христового - 7 січня.

Різдвяний піст встановлений, щоб люди до дня Різдва Христового очистили себе покаянням, молитвою і утриманням від пристрастей. Після чого із чистим серцем, душею та тілом благоговійно зустріли прихід у світ Сина Божого.

На Різдвяний піст припадають важливі церковні свята - Введення у храм Пресвятої Богородиці (4 грудня), святкування на честь святителя і чудотворця Миколая (19 грудня), святкування пам'яті Йоана Кронштадського (2 січня).

Згідно з церковним уставом цей пост не є строгим - у суботу, неділю та святкові дні дозволяється куштування риби.

З 2-го січня починається п'ятиденне передсвято Різдва Христового (на зразок Страсної седмиці) зі своїми богослужбовими особливостями та забороною на вживання риби. Напередодні Різдва відзначається Святвечір, або Надвечір'я 6-го січня, що є днем найсуворішого посту з особливим богослужінням.

Різдвяний піст називають ще й Пилиповим (Пилипівкою), оскільки він починається після дня пам'яті святого апостола Филипа (Пилипа).

Релігія в Україні

Теги: