Глава Верховной Рады Украины Владимир Литвин и экс-премьер-министр Украины, лидер ВО Батьківщина Юлия Тимошенко прокомментировали отставку главы Украинской греко-католической церкви, кардинала Любомира Гузара, сообщает Корреспондент.
Так, председатель Верховной Рады Владимир Литвин считает, что бывший глава Украинской грекокатолической церкви кардинал Любомир Гузар на своей должности продемонстрировал способность наладить диалог между церковью и властью.
"Мне кажется, Гузар - это пример человека, который продолжает служить морали, духовности, вере, людям, и который демонстрирует, как должен осуществляться диалог между властью и церковью", - сказал спикер.
При этом он подчеркнул, что необходимость существования такого диалога для общества очевидна.
В свою очередь лидер партии Батьківщина Юлия Тимошенко заявила в письме к Любомиру Гузару заявила, что его пастырское служение уже давно вышло за пределы Церкви, сообщает ее сайт.
"Более десяти лет Вы возглавляли УГКЦ, возрожденную после многих десятилетий гонений. Вы стали первым ее предстоятелем, избранным после выхода церкви из подполья и утверждения независимости Украины", - сказано в письме. "Своим мудрым отеческим словом Вы обращали украинцев к Господу, воспитывали в любви к Богу и Родине. Я знаю, как прислушались к Вашим советам в непростые часы испытаний", - отметила Тимшенко.
При этом она призналась, что ее поразили слова кардинала на прощальной пресс-конференции в Киеве о том, что "нынешняя власть продолжает ошибки предыдущих веков".
"Приношу Вам искреннюю благодарность за все годы самоотверженного служения Богу и Украине. Надеюсь и рассчитываю, что Вы и дальше будете оставаться с нами, мудро и настойчиво работать на утверждение духовности украинского народа, укрепление украинского государства и Церкви", - сказано в письме Тимошенко.
Как сообщалось, 10 февраля Любомир Гузар объявил о своей отставке с поста предстоятеля УГКЦ.
Он был предстоятелем церкви с 2001 года.
Теги:
Олександр написал:
Саття про те що за МП всі права. Кидається в очі правовий нігілізм автора. Автор не читав законів і розповсюджує свої фантазії. Про масовий перехід можна буде говорити восени коли закінчиться термін на перехід відповідно до:
«Закон України Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».
Перехід для дуже «умних» буде через суд відповідно:
Статті 16: «Припинення діяльності релігійної організації» Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Суд припинить діяльність громади на підставі Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».
Наступною дією суду буде застосовування статті 20 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»
Стаття 20. Розпорядження майном релігійних організацій, що припинили свою діяльність
У разі припинення діяльності релігійної організації майнові питання вирішуються відповідно до її статуту (положення) і чинного законодавства.
Після припинення діяльності релігійних організацій майно, надане їм у користування державними, громадськими організаціями або громадянами, повертається його колишньому власнику.
На майно культового призначення, що належить релігійним організаціям, не може бути звернено стягнення за претензіями кредиторів.
При відсутності правонаступників майно релігійної організації, що припинила свою діяльність, переходить у власність держави.
У разі припинення діяльності релігійної організації у зв'язку з порушенням цього Закону та інших законодавчих актів України майно, що перебуває в її власності, за винятком культового, може безоплатно переходити у власність держави. Культове майно передається іншим релігійним організаціям.
А після рішення суду в територіальній громаді завжди знайдуться судові виконавці і добровольці що будуть горіти бажанням навести законний порядок з «релігійною сектою» що поза законом.
Свій вклад внесе також автоматичне позбавлення реєстрації всіх громад МП восени в Мінкульті. Ця дія позбавить їх статусу «безприбуткових». А це означає що прийдеться платити за все податки, навіть на свічки. Канонічні зразу призадумаються і багато хто зрозуміє що ПЦУ є більш канонічною, адже для отримання Томосу Київ не тримав у неволі Патріарха як к це зробила Москва.
Таким чином за два три роки МП значно скоротиться.