Школу №2 у Донецьку з поглиблення вивченням англійської мови можуть закрити через розростання Свято-Преображенського комплексу Московського патріархату.

Причиною закриття донецької школи №2, ймовірно, є розростання архітектурного ансамблю Свято-Преображенського собору, що знаходиться в юрисдикції Московського патріархату і підступає до школи. За планами релігійної громади на місці школи міг бути церковний готель, повідомляє ТСН.

Про це повідомили у громадській організації "Союз будівельників Донбасу" з посиланням на проект забудови кварталу. Разом з тим представники Московського патріархату не підтверджують і, в той же час, не спростовують інформацію.

Будівництво церковного готелю - одна з версій, чому донецька влада наполягає на закритті школи №2 з поглибленим вивченням англійської мови. Школа знаходиться в центрі Донецька і межує з територією Свято-Преображенського собору.

За останні кілька років, окрім будівлі собору, навколо виріс цілий церковний двір. Громадська організація "Союз будівельників Донбасу" відстежує земельні конфлікти і ситуації в секторі ЖКГ в Донецьку, і голові організації Наталії Кашкевич довелося бачити проект, згідно з яким цей церковний ансамбль міг зайняти цілий квартал в межах пр. Богдана Хмельницького, бул. Шевченка, вул. Артема і вул. Челюскінців.

"Складається враження, дивлячись на те, як розростається архітектурний ансамбль цього храму Московського патріархату, що він поширюється на весь квартал, і дійсно, візуально школа заважає якимсь чином. Паркан вже знаходиться біля цієї школи. Тому у мене особисто складається враження, що архітектурно цей комплекс Московського патріархату поглинає цю земельну ділянку, на якій розташована школа, і школа заважає ... Пригадує, звідки у нас такі здогади: через нас проходить багато документації, і десь у 2006 році доводилося бачити цей проект", - повідомила Кашкевич.

За словами представників Московського патріархату, розростання Свято-Преображенського комплексу неможливо. "Це помилкова інформація, тому що там вже стоїть огорожа, і цю огорожу ніхто не буде переносити", - сказав прес-секретар Митрополита Іларіона Георгій Гуляєв.

Між тим, питання про існування проекту забудови викликав у нього сумнів. "Я не можу ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію", - сказав отець Георгій. На прохання перевірити інформацію у Митрополита, його прес-секретар відповів: "На першому тижні Великого посту точно не можна цього робити, адже всі на службах".

При цьому Кашкевич впевнена: "Якщо це Московський патріархат, він не зупиниться ні перед чим". "Коли потрібно закрити школу, закриють школу. Для них важливо, мабуть, зробити повноцінний комплекс, а те, що дітям не буде де вчитися - це ж не Божа справа про це турбуватися. Якщо наші прогнози збудуться, підтвердяться, і на місці школи виявиться якась ще споруда Московського патріархату, ми будемо точно знати, хто залишив дітей без місця для того, щоб вони могли вчитися там, де їм зручно", - сказала Кашкевич.

Боротьба батьківського комітету проти закриття школи триває вже не перший тиждень. За словами батьків, загальна наповнюваність школи досягає 74%, що на порядок вище, ніж в інших школах, куди хочуть перевести їхніх дітей.

Серед версій про причини закриття школи розростання церковного комплексу - одна з найбільш сприятливих, адже влада офіційно спростувала чутки про можливе комерційне будівництво на цьому місці.

Батьківський комітет планує чергову зустріч з представниками райвиконкому, на якій знову буде обговорюватися доля закладу.

Теги: