Світовий Конґрес Українців на офіційному сайті висловлює свою глибоку стурбованість у зв’язку з загрозою закриття в Луганській та Донецькій областях низки освітніх закладів з українською мовою навчання, а зокрема таких, як українські школи №77 та №44 у Макіївці, №19 в селищі міського типу Горняк, №3 у Лисичанську, №15 у Красному Лучі, №111 та Український гуманітарний колегіум у Донецьку, про що представлена інформація в українській пресі.


Мотивуючи свої дії так званою оптимізацією шкільної мережі, браком фінансування та неукомплектованістю учнями відповідних шкіл, владні структури України планують закрити українські школи в Луганській та Донецькій областях. Це б позбавило школярів права навчатися державною мовою.


Світовий Конґрес Українців закликає владні структури України припинити нищівний курс щодо україномовної освіти в Луганській та Донецькій областях та діяти згідно зі ст. 10 Конституції України, у якій явно стверджується, що державною мовою в Україні є українська мова та що держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України,”– заявив президент СКУ Евген Чолій.

Теги: