Архітектурний ансамбль Спасо-Преображенського собору має завершений вигляд і ніяких планів щодо розширення його території немає. Про це йдеться у відповіді керуючого Донецької єпархії УПЦ (МП) Митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона (Шукала), інформує РІСУ з посиланням на comments.ua. 

«... Офіційно вам заявляю, що Спасо-Преображенський кафедральний собор у місті Донецьку знаходиться на території, відведеній православній громаді на честь Преображення Господнього Державним Актом, архітектурний ансамбль собору має завершений вигляд, і ніяких планів з розширення території собору немає і не буде», – відзначили в Донецькій єпархії. 

Нагадаємо, на початку березня представники громадської організації «Союз будівельників Донбасу» заявляли, що причиною закриття донецької школи № 2, ймовірно, є розростання архітектурного ансамблю Свято-Преображенського собору, що знаходиться в юрисдикції Московського Патріархату і підступає до школи. За планами релігійної громади, на місці школи міг би бути церковний готель. 

Будівництво церковного готелю – одна з версій, чому донецька влада наполягає на закритті школи № 2 з поглибленим вивченням англійської мови. Школа знаходиться в центрі Донецька і межує з територією Свято-Преображенського собору. За останні кілька років, окрім будівлі собору, довкола виріс цілий церковний двір.

Теги: