Помер дисидент, самвидавник,  голова громадського комітету за легалізацію УГКЦ Іван ГельВідомий дисидент, активний автор і поширювач самвидаву Іван Гель помер минулої ночі на 74-му році життя, повідомляє Гал-інфо.

Іван Гель народився в 1937 році на території нинішнього Городоцького району Львівській області. За часів СРСР був неодноразово переслідуваний за антирадянську агітацію і пропаганду. У цілому провів у в'язницях 16 років і ще 5 - на засланні.

Після повернення до Львова у 1989 році став одним із засновників Української гельсінської спілки і главою громадського комітету за легалізацію Української греко-католицької церкви. У 1990-1994 роках був заступником голови Львівської обласної ради.

Був депутатом, заступником голови Львівської обласної ради першого демократичного скликання (1990—1994). Очолював Львівську обласну комісію відновлення прав реабілітованих.

18 вересня 2009 року Президент України Віктор Ющенко нагородив Івана Геля орденом Свободи «за вагомий особистий внесок у відродження Української греко-католицької церкви та з нагоди 20-ї річниці виходу її з підпілля»

Прощання з покійним відбудеться у соборі Святого Юра у Львові, в п'ятницю 18 березня 2011 року.

Теги: