«Навіть у відверто бунтівних закидах до Бога поет ніколи не перетворюється на атеїста, — сказав Блаженніший Митрополит Володимир у своїй доповіді на пленарному засіданні ІІ студентської конференції «Студентська наука в духовній школі», що відбулася 15 березня у Київській духовній академії. — Шевченко веде з Небесним Отцем складну і відверту розмову, розмову, на яку наважиться далеко не кожен». Про це пише Православіє в Україні.

Нагадаємо, що в цьому році проведення конференції співпало зі святкуванням 150-ї річниці з дня смерті Тараса Шевченка, тому було вирішено пленарне засідання студентської наукової конференції присвятити постаті великого поета українського народу та українознавству взагалі.

Також Предстоятель Української Православної Церкви зазначив, що Шевченко у своїй поезії прагнув говорити з читачем його мовою і мислити його світоглядом, в чому проявляється не стільки хибність релігійних уявлень, скільки педагогічний потяг.

«Уже півтора століття у світовій літературі поезія Тараса Григоровича Шевченка сприймається як унікальний феномен, геніальність якого досяжна лише тим, хто спроможний віднайти наріжний камінь народного світогляду, — додав Блаженніший Владика. — Цим каменем неодмінно стає віра, яка в кожного народу віднаходить власне обрамлення, в залежності від національного духовного колориту. Попри трагічні життєві етапи, котрі духовно відобразилися в драматичному перетині надії та розчарувань, великий Кобзар не втратив істинний дороговказ про те, що «Все од Бога, од Бога все…» («Варнак»)».

Доповідь Блаженнішого Митрополита Володимира можна прочитати на офіційному сайті УПЦ.  

Теги: