У четвер, 17 березня, Кабінет міністрів України прийняв постанову за № 267, згідно з якою внесено зміни до переліку напрямів, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2006 р. № 1719, та переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліста і магістра, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 787. Згідно внесених змін уведено (уточнено) підготовку фахівців з вищою освітою з богослов'я (теології) із зазначенням конфесії (визначенням спеціалізації, спеціальності за конфесійною приналежністю) за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра (шифр 6.020304), спеціаліста (шифр 7.02030103) та магістра (шифр 8.02030103), пише сайт УПЦ.


Пропозиції щодо уведення спеціалізації (спеціальності) із зазначенням конфесії (православне, католицьке, іудейське і т.п. богослов'я) при підготовці фахівців із вищою освітою за спеціальністю богослов'я (теологія) неодноразово, з благословення та за дорученням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, письмово подавались на розгляд урядових інституцій ректором Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина, офіційним представником від УПЦ в Громадській раді з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, заступником голови з вищої освіти та науки Синодального відділу релігійної освіти і катехізації УПЦ, професором архімандритом Віктором (Бедь). Ці ж пропозиції також підтримувались членами Громадської ради при МОН, МС України, та зокрема представниками Українського католицького університету.


Поряд із цим, листом від 16 лютого за № 1/11-1280   за підписом першого заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту України адресованого заступнику голови з вищої освіти та науки Синодального відділу релігійної освіти та катехізації УПЦ, професору архімандриту Віктору (Бедь), повідомлено про те, що внесенн Блаженнішим Митрополитом Володимиром письмові пропозиції від 14 грудня 2010 року  щодо врахування в проекті Закону України "Про вищу освіту" особливостей підготовки фахівців  за спеціальністю богослов'я та функціонування богословських вищих навчальних закладів буде взято до уваги при доопрацюванню зазначеного законопроекту.

Теги: