Функції управління майном Національного заповідника "Софія Київська" передані Міністерству культури України.

Це слідує з Указу Президента України № 413/2011 від 8 квітня 2011 року «Деякі питання Національного заповідника "Софія Київська"», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Цим Указом Віктор Янукович вніс зміни до Указу Президента України № 58 від 15.01.1996 року, згідно якого функції управління майном Національного заповідника "Софія Київська" передавалися від Міністерства культури до Державного комітету у справах містобудування і архітектури.

Також Указ скасовує положення, яким передбачено створення при заповіднику Всеукраїнського науково-методичного та дослідно-інформаційного центру.

У підсумку, зазначеними змінами Глава держави відновив стосовно заповідника "Софія Київська" дію Указу Президента України № 587 від 11.10.1994 року, який встановлює: “Функції управління майном національних закладів культури здійснює Міністерство культури України, в тому числі затверджує Положення про національні заклади культури”.

Як повідомляв ІРС, у середині лютого Кабінет Міністрів рекомендував Президенту передати Національний заповідника "Софія Київська" до сфери управління Міністерства культури України, а Міністерство фінансів при цьому мало б перенаправити до Мінкультури відповідні бюджетні призначення на утримання заповідника.

Раніше Прем’єр-міністр України Микола Азаров рішуче  висловився за те, щоб музеї і заповідники перебували в сфері управління профільного міністерства, яке повинно забезпечити їх збереження і розвиток.

Перед цим, 8 лютого 2011 року, правозахисники, громадські активісти та колектив Національного заповідника провели акцію протесту проти зміни підпорядкування “Софії Київської”. Вони закликали не допустити передачу цього об’єкту до управління Мінкультури і таким чином захистити найбільшу християнську святиню України від знищення.

Теги: