«Група Догнала», відома також як «підгорецькі отці», є групою нехристиянського характеру, вчення якої є небезпечним і містить багато хворобливого і деструктивного, - заявив о.Орест Вільчинський, керівник інформаційного проекту «Католицький оглядач».

«По-перше, «група Догнала» або, як прийнято їх називати, «догналівці» – за іменем засновника цієї групи – це є група виразно постмодерного характеру. Такі групи виникають на Заході досить часто в досить багатьох місцях; в Україні ми з цим стикаємося вперше. Важливо наголосити, що сама група є практично нехристиянського характеру, оскільки в багатьох своїх навчаннях і віруваннях відступає від тієї доктрини, яку сповідують традиційні християнські Церкви – чи католицька, чи греко-католицька, чи православні, чи більшість протестантських», - зазначив священик 14 квітня на прес-конференції у конференц-залі ZAXID.NET, повідомляє РІСУ.

Зокрема, за його словами, йдеться про піднесення Богородиці до рівня божества і приписування їй певних божественних аспектів, а також навчання про жіночі аспекти божества. Відтак, ця група демонструє певний синкретизм у навчанні, тобто змішування християнських, індуїстських та інших елементів, - наголосив о. Орест Вільчинський. Окрім того, за словами священика, група має гуруїстський характер, оскільки має одного лідера-гуру, вчення якого вважається непомильним.

При цьому, наголосив він, «догналівці» часто мімікрують під УГКЦ, оскільки використовують при своїх служіннях схожі обряди, а також подібні назви. Система дії групи побудована так, щоб отримати якомога більший вплив на маси, тому в центрі уваги «догналівців» є люди, які є в контакті з великою кількістю людей: вчителі, лікарі, працівники торгівлі, а також студентські об’єднання. «Рейдерські атаки» з запровадженням агентів групи у церковні рухи стосуються також УГКЦ.

«Церква над цим пильнує, старається кожного можливого моменту звернути увагу вірних, що це є небезпечні прояви, багато є хворобливого в тому, багато є деструктивного», - сказав о. Ореста, вказавши, зокрема, на те, що про небезпечний характер «групи Догнала» говорив Архієпископ Львівський Ігор Возняк.

Як РІСУ повідомляла раніше, під час прес-конференції громадські активісти Львова заявили, що не хочуть бути втягнені в акції розкольної "групи Догнала". 


За словами Ольги Сало, представника громадянського руху "Відсіч", сумновідома "група Догнала" або "підгорецькі отці", як їх інакше називають, під час своїх акцій самовільно використовють бренди відомих організацій і католицьких рухів, таким чином вводячи в оману учасників акцій і ЗМІ.

Теги: