5 травня у Києві відбулося перше засідання робочої групи з питань сприяння діяльності релігійних організацій у складі членів Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та народних депутатів України – членів Депутатської групи «Право вибору». Очолив зібрання народний депутат України, член Колегії Християнсько-Демократичного Союзу Володимир Марущенко, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Під час засідання В.Марущенко поінформував присутніх про кроки, зроблені депутатською групою за результатами зустрічі 6 квітня. Зокрема, йдеться про звернення до Президента України щодо розширення повноважень Міністерства культури у сфері державно-конфесійних відносин, а також вжиття заходів щодо збереження та належного забезпечення діяльності регіональних підрозділів у справах національностей та релігій для забезпечення проведення єдиної державної політики у відповідних сферах, до Прем’єр-міністра України щодо відновлення діяльності Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України, до Голови Верховної Ради України щодо важливості збереження Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, а також про підготовлений проект Постанови Верховної Ради України про проведення восени поточного року парламентських слухань «Стан та перспективи розвитку державно-конфесійних відносин в Україні».

Учасники засідання обмінялися думками щодо формування плану діяльності робочої групи. Зокрема, було наголошено на важливості внесення змін до чинного законодавства про свободу совісті та релігійні організації лише за умови погодження таких змін з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, на необхідності законодавчого забезпечення повернення церквам і релігійним організаціям колишньої церковної власності. Члени робочої групи також прийняли рішення зосередитися в своїй роботі і на питаннях оподаткування неприбуткових організацій.

Робоча група була утворена відповідно до рішення, прийнятого під час зустрічі Депутатської групи «Право вибору» із ВРЦіРО 6 квітня 2011 року з метою сприяння вирішенню нагальних питань забезпечення діяльності релігійних організацій.

Теги: