6 травня Патріарх московський і всієї Русі Кирило у черговий раз прибув в Україну для участі в заходах з нагоди 90-річчя митрополита Харківського й Богодухівського УПЦНикодима, а також 60-річчя митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона, повідомляє УНІАН.

Літак приземлився в міжнародному аеропорту "Донецьк" о 17:00.

«Я прибув на донецьку землю у зв`язку з святкуванням 60-річчя владики митрополита Іларіона. Це висловлення моєї особистої пошани до Владики, а також особливого ставлення до Донецької землі», – заявив Патріарх.

Близько 3 тис. віруючих 7 травня взяли участь у Літургії, що очолив Патріарх Московський і всієї Русі Кирил в Спасо-Преображенському соборі Донецька. Також у ній взяв участь Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Володимир та інші православні єрархи з Росії, України й зарубіжжя, — повідомляють «Українські новини».

На службі були присутні дружина Президента України Віктора Януковича Людмила Янукович, керівництво Донецька й області.

У неділю, 8 травня, на площі Свободи в Харкові предстоятель Російської православної церкви відслужив літургію. Разом із патріархом Кирилом служили митрополит Київський і всієї України Володимир, предстоятель Української православної церкви, митрополит Харківський і Богодухівський УПЦ Никодим та інші служителі РПЦ та УПЦ.

Сцена, де проходила літургія, була прикрашена відповідно до церковних канонів і стилізована під церковний вівтар. На площі Свободи, незважаючи на дощ, зібралося близько 5 тис. віруючих, передає УНІАН.

Патріарх побажав присутнім «наблизитися до Бога», відчути Божественну благодать та слідувати заповідям Ісуса Христа.

Предстоятель РПЦ помолився за загиблих під час Великої Вітчизняної війни і за всіх тих, хто загинув за Батьківщину та поблагословив усіх присутніх.

Літургія транслювалась у прямому ефірі обласного телебачення.

Після літургії на площі Свободи Патріарх Кирил взяв участь у церемонії покладання вінків до Меморіалу Слави в Харкові.

Візит Предстоятеля РПЦ до Харкова супроводжують і політичні протести. Так, 7 травня у харківському Саду ім. Т.Г. Шевченка активісти міського осередку ВО «Свобода» провели вуличну виставу, приурочену до приїзду Московського патріарха.

Теги: