Патріарх Кирило провів неафішовану зустріч з Президентом Януковичем у КримуСьогодні в Крим з неофіційним візитом прибув Патріарх Московський і всія Русі. О 10 ранку голова Російської Церкви прилетів в аеропорт «Бельбек» на невеликому літаку чартерним рейсом, повідомляє Дзеркало тижня.

Зустрічав патріарха митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар та благочинний Севастопольського округу отець Сергій (Халюта). З офіційних осіб міста-героя на зустрічі високого гостя нікого помічено не було. Далі віп-ескорт поїхав у супроводі машин ДАІ, самого Патріарха повезли на урядовій «Чайці».

Інформацію про причини візиту глави РПЦ суворо засекретила служба протоколу Патріарха.

«У списку офіційних заходів такого візиту немає», — повідомив секретар Міжконфесійної союзу Криму отець Олександр Якушечкін.

У Сімферопольській і Кримській єпархії підтвердили інформацію про те, що митрополит Лазар хотів зустрітися з патріархом Кирилом, але про що хочуть поговорити православні лідери, тут теж не знають.

У той же час із власних джерел журналістам вдалося дізнатися, що Патріарх попрямував на урядову дачу у південнобережне селище Форос, де він має провести спільну зустріч із головою Грузинської Православної Церкви Патріархом-Католикосом всієї Грузії Ілією II, який також прибув у Крим, і з Президентом України Віктором Януковичем.

О 16 годині на літаку з «Бельбеку» патріарх Кирил вирушив до Києва.

О 17-00 літак із Патріархом Кирилом на борту приземлився в аеропорті "Бориспіль", повідомляє сайт УПЦ.

У Борисполі на приліт глави РПЦ чекали Предстоятель Української Православної Церкви митрополит Володимир з членами Св. Синоду: митрополити Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Луганський і Алчевський Іоаннікій, керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, вікарні архієреї Київської єпархії, духовенство столиці, а з боку державної влади – віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко, радник Президента України Юрій Богуцький, народні депутати та інші представники дипломатичного корпусу.

Одразу по прильоті Патріарх Кирил відправиться до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, де зустрінеться із насельниками обителі та проведе зустріч із Патріархом-Католікосом всієї Грузії Ілією ІІ.

Теги: