Візит предстоятеля УПЦ КП святішого патріарха Філарета об'єднав віруючих чотирьох конфесій.

Принаймні, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, до владик та парафіян УПЦ КП приєдналися віряни УГКЦ, УАПЦ та Української римо-католицької церков у спільному богослужінні, котре провів у храмі Покрови Пресвятої Богородиці у Чорткові патріарх Філарет. І така подія відбулася вперше за останнє десятиріччя.

Візит патріарха Філарета об'єднав вірних чотирьох конфесій Звертаючись до присутніх на богослужінні, предстоятель УПЦ КП наголосив, що "процес створення єдиної православної церкви в Україні вже не зупинити. І це прекрасно розуміють у Москві. Бо там знають, що коли цей процес завершиться, то ніхто не буде їй підпорядковуватися. Ось чому там усіма правдами і не правдами борються проти утвердження в Україні незалежної помісної автокефальної церкви. І борються вони неправдою, щоб підпорядкувати собі все Православ'я", сказав патріарх Філарет. І тут, підкреслив святіший патріарх, "не йдеться про спасіння людей, а підпорядкування народів Кремлю, московській патріархії. Ми хочемо мати в Україні свою, незалежну Церкву, котра турбуватиметься про свій народ, свою владу, свою землю, а не про чужинців. І в цьому наші розбіжності з Москвою. Вони хочуть нас підпорядковувати, а ми - хочемо бути вільними, вони хочуть тут, в Україні, мати свою церкву, а ми - свою, незалежну. І знаючи це, вони не хочуть вести з нами діалог. А діалог буде тоді, коли з протилежного боку буде вияв волі до нашого бажання мати в Україні незалежну помісну церкву. І ми віримо, що так буде" - сказав святіший патріарх Філарет.

Предстоятель УПЦ КП за утвердження в Україні незалежної помісної церкви нагородив орденами святого рівноапостольного князя Володимира Великого III ступеня голів Тернопільської ОДА та обласної ради Юрія Чижмаря і Олексія Кайду. Патріарх Філарет побажав, щоб орденський девіз "З нами Бог і Україна" й надалі залишався дороговказом для керівництва області.

Теги: