Понад 25 тисяч греко-католиків узяли участь в освяченні кафедрального собору у Коломиї19 серпня в місті Коломиї (Івано-Франківська область) відбулося освячення головної святині Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ – кафедрального собору Преображення Христового, чи не найбільшого собору в Західній Україні. Чин освячення та урочисту літургію очолив блаженніший Святослав (Шевчук), глава УГКЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Із Предстоятелем УГКЦ співслужили єпископи Греко-Католицької Церкви в Україні. В урочистостях взяв участь Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Едвард Томас Галліксон, єпископи Римо-Католицької Церкви в Україні, велика кількість духовеснтва Коломийсько-Чернівецької єпархії та священики з інших єпархій. Також був присутній єпископ Коломийсько-Косівський УПЦ КП Іван (Бойчук).

Божественна літургія розпочалася з чину освячення храму й престолу, в який були вкладені мощі священномученика Миколая Чарнецького, вихідця з теренів Коломийсько-Понад 25 тисяч греко-католиків узяли участь в освяченні кафедрального собору у КоломиїЧернівецької єпархії.

У проповіді з нагоди освячення собору глава УГКЦ, пов’язуючи події земного життя Господа із сьогоденням, підсумував: «Де є той Тавор, на якому ми можемо увійти в небесне світло, відчути солодку Божу присутність? Ми можемо з впевненістю сказати: цей Тавор є сьогодні тут, у цьому храмі». Предстоятель УГКЦ наголосив, що саме храм є місцем, у якому кожен вірний може і повинен бути переображеним через Божу присутність.

По завершенні літургії Апостольський нунцій зачитав привітання до вірних Коломийсько-Чернівецької єпархії з нагоди освячення головної святині від Папи Римського Венедикта XVI.

Від Патріарха Київського Філарета привітання зачитав єпископ Іван (Бойчук).

Крім того, глава УГКЦ поблагословив наріжний камінь та заклав пам’ятну капсулу на місці будівництва дзвіниці й освятив святкові кошики з плодами. Відтак на центральній площі міста Предстоятель УГКЦ привітав мешканців і гостей Коломиї з нагоди Дня міста, яке припадає на празник Преображення Господнього.

Теги: