Всесвітній день продовольства. Цього дня в 1853 році турецький султан оголосив Росії війну. Так почалася Кримська війна.

В 1988 році на Центральному телебаченні почався показ серіалу «Рабиня Ізаура», почалася ера мильних опер в СРСР.

А в 2000 році Бен Ладен вчетверте одружився. Його черговою обраницею стала 18-річна дівчина з Ємену.

Цей день в історії України: В 1918 році український гетьман П. Скоропадський видав указ про відродження козацтва (в яке записано близько 150 тис. сімей). В цей же день і рік імператор Австро-Угорщини Карл I оголосив про намір створити з Австрії союз чотирьох держав – австро-німецької, чеської, південнослов’янської і української. В 1944 році відновив роботу Львівський університет імені І. Франка. А в 1979 році в Києві почав роботу театр «Дружба».

В 1978 Кароль Войтила вибраний папою Римським Іоанном Павлом II. Вперше з 1523 року на Апостольський престол піднявся не італієць, а іноземець, який прийняв папське ім'я Іоанн Павло Другий. Особливе значення обранню Войтили надавав той факт, що новий понтифік був родом з соціалістичної Польщі. Він став першим папою Римським, що відвідав синагогу і який виступив у протестантській церкві, що увійшов до мечеті і здійснив офіційний візит до православної країни, що побував на рок-концерті і футбольному матчі. Двадцятишестирічний понтифікат Іоанн Павло II став третім за тривалістю в багатовіковій історії церкви після правління Святого Петра і блаженного Пія IX. За ці роки понтифік здійснив 250 пастирських поїздок, у тому числі 104 зарубіжні подорожі, подолавши шлях, який більш ніж у три рази перевищує відстань від Землі до Місяця.

Під час цих вояжів він відвідав 1022 міста на всіх континентах і провів за межами Ватикану загалом більше 822 діб. Ці цифри треба розглядати в контексті того, що перша зарубіжна подорож Папи в історії церкви взагалі відбулася тільки в середині двадцятого століття, і зробив його Павло Шостий. Нездійсненою мрією Іоанна Павла II так і залишилася поїздка до Росії. Ще один рекорд, встановлений цим Папою, пов'язаний з кількістю віруючих і паломників, до яких він безпосередньо звернувся за роки свого понтифіката. Тільки під час загальних аудієнцій у нього побувало близько 17 мільйонів чоловік. Іоанн Павло II є автором більше 120 філософських і богословських робіт, 14 енциклик і п'яти книг.

Пізно увечері 2 квітня 2005 року папа Римський Іоанн Павло II відійшов до Бога. Папа помер від септичного шоку і серцево-судинного колапсу.

Багато експертів вважають, що Іоанн Павло II вніс вагомий внесок у справу краху комуністичної системи.

Православні: Амвросій, Денис, Іван, Рустик.

Католицькі: Гавл, Герард, Фірантіна, Ядвига.

Цього дня:

1555 За наказом англійської королеви Кривавої Мері спалені за єресь протестантські єпископи Лондона і Вочестера.

1840 Нову Зеландію проголошено британською колонією.

1847 Вперше опубліковано роман Шарлоти Бронте «Джен Ейр».

1923 Засновано кінокомпанію Уолта Діснея.

1927 В СРСР оголошено про поступовий перехід до 7-годинного робочого дня.

1983 Створено групу «Мумій Троль».

2000 Президент Грузії Едуард Шеварднадзе заявив, що його країна має право на частку власності колишнього Радянського Союзу. Після розвалу СРСР в 1991 році Росія взяла на себе боргові зобов'язання більшості радянських республік, включаючи Грузію, в обмін на їх частки в радянських активах, таких як алмазо- і золоторезерви, а також власність за рубежем. Проте грузинська сторона заявляє, що парламент Грузії ніколи не ратифікував цю операцію.

16 жовтня народилися:

1854 Оскар Уайльд (1854-30.11.1900), англійський письменник, ірландець за походженням («Портрет Доріана Грея», «Ідеальний чоловік», «Як важливо бути серйозним»).

1888 Юджин О'Ніл (1888-27.11.1953), американський драматург, Нобелівський лауреат 1936 року («За горизонтом», «Душа поета», «Рознощик льоду прийде»).

Теги: Павло, Іоанн, відвідав, понтифік, офіційний, візит, мечеті