Сьогодні переосмислення моделі державно-церковних стосунків є можливим і необхідним. Таку думку озвучив провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова Олександр Литвиненко, повідомили в прес-службі центру.

Експерт: переосмилення державно-церковних відносин назріло
У часи становлення української незалежності була прийнята ліберальна модель, яка робила державу рівновіддаленою від протистояння церков. Сьогодні в Україні відбулася стабілізація в релігійній сфері, а тому можливими є нові стосунки держави з традиційними церквами. О.Литвиненко навів приклад іспанської моделі стосунків, при якій держава розвиває тісніші відносини з окремими церквами. На його думку, на сьогодні цінним було б будь-яке наближення до цієї моделі.

Держава повинна була б поклопотатися про розвиток вітчизняного церковного книговидання українською мовою. На сьогодні Українська греко-католицька церква видає релігійної літератури українською більше, ніж всі три православних церкви разом. На думку експерта, необхідно підтримати всі церковні видання українською мовою шляхом створення спеціальних державних програм, беручи приклад з Росії, де Православна енциклопедія видається за рахунок президентського фонду. Наявність єдиної помісної православної церкви сприяла б появі широкого масиву книжкової та інформаційної продукції на релігійну тематику. А саме цього потребує українське суспільство, підсумував О.Литвиненко.

Теги: