Президент України Віктор Ющенко взяв участь у засіданні Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій, на якому відзначив конструктивний діалог між світською та церковною владами в Україні, повідомили у прес-службі Глави держави.

"І світській, і духовній владам треба зробити все, щоб наші державно-церковні відносини були хорошою основою для суспільного діалогу", - сказав В.Ющенко.

Президент - "за" викладання релігійної етики, церковну власність і "проти" політизації релігійного життя
Серед загальних досягнень церкви та влади останніх років В.Ющенко, зокрема, назвав введення в 2005 році викладання у школах основ релігійної моралі й етики. "Ми цілком розуміємо, що подальший крок - це офіційне рішення на рівні Міністерства освіти із затвердження відповідного курсу на наступний навчальний рік", - сказав В.Ющенко.

Окремо В.Ющенко порушив питання передавання церкві культових споруд. "Я є повним прихильником того, що церковні приміщення мають належати церкві", - сказав Президент.

Він також нагадав, що минулого року церкві було передано понад 160 культових споруд і відповідне завдання також стоїть перед владою, особливо місцевою, на поточний рік.

"Просив би зробити все, щоб вибори президента України відбулися в атмосфері миру, в атмосфері суспільної злагоди, незалежно від того, кого підтримують громадяни", - сказав він, виступаючи на засіданні Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій у середу в Києві.

"Було б правильно, щоб Всеукраїнська Рада церков зробила звернення щодо цього питання", - додав президент. Він зазначив, що дане звернення було б "допомогою світській влади у проведенні виборів".

В. Ющенко відзначив, що найменше, що йому хотілося б бачити - це політизацію релігійного життя. "Я б дуже просив, щоб церкви, релігійні організації не політизувалися під час виборчого процесу в Україні", - підкреслив він.

Звертаючись до членів Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій, Віктор Ющенко попросив також їх сказати своє слово щодо важливості забезпечення в Україні демократичного виборчого процесу. «Було б правильно, якщо б Всеукраїнська Рада церков зробила спільне звернення до української громади із даного питання: як Рада бачить наші взаємини, діалог, духовність, законність проведення виборів», – сказав Віктор Ющенко.

Фото з офіційного сайту Президента України

Теги: ВЮщенко, культові, споруди, освіта, рішення, прихильник