18 серпня з нагоди 1025-річчя Хрещення України-Русі відбулася історична подія в житті Української Греко-Католицької Церкви – глава УГКЦ блаженніший Святослав (Шевчук) освятив головний храм греко-католиків – Патріарший собор Воскресіння Христового, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

«Цей Собор є видимим знаком єдності й соборності нашої Церкви як в Україні, так і далеко поза її межами. Ми будували його всі разом – цеглинками-пожертвами, що надходили сюди з усього світу. Цей собор збирає усіх синів і дочок Володимирового Хрещення, закликає їх до єдності, до відновлення у вірі, до джерела небесної поживи в духовній пустелі сучасного світу»,– наголосив Святослав у проповіді до духовенства та вірних.

Як повідомляється, у престол архиєреї заклали мощі святих мучеників: апостолів Петра і Павла; Андрія Первозванного; Папи Климента Римського та Мартина, які загинули на українських, кримських, землях; священномученика Йосафата, що своєю кров’ю запечатав єдність Київської Церкви з Римським Апостольським престолом; священномучеників ХХ століття Миколая Чарнецького та Йосафата Коциловського.

У Києві освятили головний собор греко-католиків України

Після освячення престолу свяченою водою окропили стіни собору з внутрішньої сторони. Власне цим і довершили чин освячення храму.

У богослужінні взяли участь офіційні делегації від Римо-Католицької Церкви та Східних Католицьких Церков. Також на освяченні присутні були представники благодійних організацій.

У Києві освятили головний собор греко-католиків України

У проповіді під час Міжнародної всецерковної прощі з нагоди освячення Патріаршого собору та святкування 1025-річчя Хрещення України-Русі глава УГКЦ сказав: «Нинішня Українська Греко-Католицька Церква - пряма наступниця Церкви Володимирового Хрещення, спадкоємство якого ми поділяємо з іншими, що тісно пов’язані з нами у приязні, спільній вірі й переданні, хоч не в повному сопричасті. Тоді в таїнстві Хрещення ми вмерли і воскресли у водах Дніпра. А сьогодні наша Церква знову святкує своє відродження після жорстокого нищення на цих землях впродовж століть. Цей новий собор в Києві стоїть на спомин про славу Господнього Воскресіння, сяє як Новий Єрусалим на весь світ! Він повинен також стояти як нагадування про єдність, до якої нас закликає сам Господь, бо лишень в єдності та любові можна нам давати живе свідчення Євангелія».

На прощу з нагоди освячення собору прибули вірні з усіх континентів світу, різних міст і сіл України. Загалом за попередніми підрахунками прибуло понад 20 тисяч прочан та понад 700 священиків.

Фото wz.lviv.ua

Теги: