Предстоятель Української Православної Церкви (Московський Патріархат) митрополит Володимир і Верховний архієпископ Української Греко-Католицької Церкви Святослав виступили з відеокоментарями щодо суспільно-політичної кризи в Україні, в яких закликали учасників Євромайдану, владу і опозицію України до діалогу та мирного розв’язання складної ситуації, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на офіційні сайти Церков.

"Сьогодні я, спостерігаючи ситуацію в нашій країні, ставлю собі на вид ту печаль і горе, яке приносить людям роздор, неудобство і всяке неподобство. Мені здається, що все наше населення повинно підтримати всі добрі начала тих, хто тягнеться до миру і не проповідує вражди, -- звернувся митрополит Володимир до народу країни. -- Приємно бачити, що молодь не стоїть осторонь і переживає за свою Україну. І ми віримо, що всі сили нашої громадськості переживають однаково і, Бог дасть, приведуть нас до єдиного, взаємного і того, що турбує сьогодні наші серця і наших громадян".

Вихід з ситуації, що сталася, глава УПЦ бачить тільки у "спільному діалозі, пошуку тих шляхів, які ведуть до взаємопорозуміння, а не ворожнечі". Він пропонує "докласти всіх зусиль кожний до того, щоб не разразилась хвиля ненависті", "зібратись де завгодно під керівництвом Президента і повторити наші християнські моралі для того, щоби бути впевненими, що ми живемо у країні, ми любимо Україну, і ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб знайти порозуміння".

Митрополит Володимир висловив надію, що таке порозуміння буде знайдено -- "з допомогою і силою Божою, до якої ми звертаємось".

Верховний архієпископ УГКЦ Святослав, коментуючи ситуацію, зазначив, що в Києві зібралося багато людей, які приїхали з усієї України спонтанно, за покликом серця. "Тому я можу з певністю сказати, що сьогодні на Євромайдані стоїть громадянське суспільство України – не влада, не опозиція, але, справді, люди, які переживають за своє майбутнє і не байдужі до майбутнього своєї держави", - продовжив свою думку Предстоятель УГКЦ.

"Я б хотів звернутися до всіх, хто має владу в Україні, не допустити силового варіанту вирішення цього конфлікту, тому що сила протистояння на крові – це дорога в нікуди. Логіка "що гірше, то краще" – це диявольська логіка, яка руйнує і нікому нічого доброго не принесе. Я сьогодні закликаю все громадянське суспільство, усі політичні партії, по обидві сторони барикад, до діалогу", - додав він, зазначаючи, що тільки тоді, коли сторони почують одне одного, знайдеться вихід із нинішньої ситуації.

"Із сумом хочу констатувати: поки ще ніхто не запропонував серйозного логічного виходу із ситуації, в якій ми знаходимося", - зазначив глава УГКЦ.

Нагадаємо, що напередодні один з лідерів опозиції, екс-міністр МВС Юрій Луценко закликав Церкву "сказати своє вагоме слово у вирішенні кризи".

Фото inotv.rt.com

Теги: