150 тисяч добровольців об’єднаються в акції «Різдвяна свічка»В Україні стартує ХI-та «Різдвяна свічка» -- національна благодійна акція по збору коштів для тисяч малозабезпечених дітей України. У ній візьмуть участь 150 тисяч людей доброї волі, повідомляє "Релігія в Україні".

За експертними даними сьогодні  в Україні проживає майже 100 тисяч сиріт і дітей, що позбавлені батьківського піклування, близько 60% з них − в інтернатних закладах. Майже 90% дітей-сиріт можна віднести до соціальних сиріт, оскільки у них є чи були на момент отримання сирітства живі батьки. Ще понад 100 тисяч українських дітей виховуються в неблагополучних сім’ях. Більше 60% дітей у віці 2-14 років потерпають від різних форм насильства. 30% сімей з дітьми в Україні живуть за межею бідності. Сьогодні на вулицях України живе і працює близько ще 100 тисяч дітей. Кожен другий безпритульний регулярно вживає алкоголь і наркотики, багато бездомних дітей заробляють собі на життя крадіжками, розбоєм і проституцією, велика частина з них є неписьменні. Кількість дітей, яких торкнулася епідемія СНІДу, сягає десятків тисяч і продовжує зростати в Україні, щороку на 20-30% збільшується і кількість ВІЛ-інфікованих жінок.

В умовах державної, політичної і економічної нестабільності проблеми соціального характеру лягають на так званий «третій сектор» в Україні. "Карітас" України, що об’єднує мережу неприбуткових благодійних організацій у 8 областях України і є частиною міжнародної спільноти благодійних організацій по всьому світу (165 країн-учасниць, щороку допомога надається  більше, як 25 мільйонам людей), впродовж понад 20 років провадить комплексну роботу для допомоги дітям і молоді, що опинились у кризових умовах життя.


Реалізовуються проекти мобільної роботи із кризовими дітьми і молоддю, реабілітації і соціалізації неповносправної молоді, соціально-психологічної допомоги дітям, які мають труднощі у навчанні, надається адресна матеріальна допомога дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, також фінансова допомога у лікуванні онкохворих дітей.


Щорічно протягом останніх років "Карітас" України витрачає на програми опіки дітьми і молоддю близько 3,5-5 млн. грн. При цьому близько 97% фінансування на свою роботу отримує з-за кордону – здебільшого з Німеччини, Франції, Іспанії, Щвейцарії, Бельгії.

Задля долучення саме українців до вирішення українських соціальних проблем протягом останніх 11 років "Карітас" України організовує благодійну акцію «Різдвяна свічка». Метою акції є розповсюдження виготовлених руками неповносправної молоді різдвяних свічок і збір коштів для допомоги соціально незахищеним дітям.


Останніми роками до акції долучається 130.000-150.000 людей доброї волі, що свідчить про грандіозну підтримку роботи.


Кожного року завдяки роботі "Карітасу" України сотні потребуючих дітей мають можливість брати участь у літніх таборах, долучатись до роботи навчальних груп і творчих гуртків в дитячих соціальних центрах, організовувати особливі свята, відвідувати екскурсії і бути отримувачами адресної допомоги. Таким чином чимало дітей повернулося до життя у суспільстві.


«Різдвяна свічка» має подвійну мету: не лише зібрати кошти для допомоги потребуючим дітям, але й звернути увагу кожного з нас до проблем дітей і молоді, які перебувають у кризових обставинах життя.

Цьогоріч волонтери "Карітасу" сягнули рекордної позначки - 150.000 різдвяних благодійних свічок буде розповсюджено в Україні та за кордоном.

Теги: