Глава УГКЦ, Верховний архієпископ Святослав (Шевчук) звернувся 20 січня до вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі з нагоди Дня Соборності України, в якому закликав владу "прислухатися до вимог свого народу, перестати говорити з ним мовою сили та використання репресивних механізмів", а опонентам влади "відмовитися від насильства та повернутися на шлях мирного спротиву", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

День Соборності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначався з 1999 року.

"Свято Соборності України – це святкування відвічного прагнення єдиного українського народу, який був розшматований різними імперіями, щоб його єдність була втілена й захищена в єдиній незалежній Українській державі, -- говориться, зокрема у зверненні. --  Європейська ідентичність народу проявилася в повазі до інших народів, релігій та культур, перехрестям яких став древній Київ – мати городів руських. Київ, як «місто миру Христового», є духовним осердям цього давнього народу, який протягом століть умів мирно співіснувати з людьми різних національностей, що століттями жили тут у злагоді".

Проте, за словами глави УГКЦ, цьогорічне свято Соборності України "затьмарене протистоянням та ескалацією насильства в столиці" України.

"Ми з тривогою спостерігаємо, як тривалі мирні протести, не почуті владою, виливаються у хвилі насильства та кровопролиття, -- зазначив архиєпископ Святослав. -- В ім’я збереження соборної України, в ім’я її майбутнього закликаю владу прислухатися до вимог свого народу, перестати говорити з ним мовою сили та використання репресивних механізмів!"

Він також звернувся до опонентів влади: "Звертаюся до представників громадянського суспільства та всіх політичних діячів відмовитися від насильства та повернутися на шлях мирного спротиву. Не дозвольмо, щоб емоції, навіть оправдані, затьмарили наш світлий розум і позбавили нас самої можливості вступити в діалог!"

Глава УГКЦ окремо звернувся до єпископату і духовенства із закликом "особливо чувати над душами повіреного вам стада", промовляючи "до сердець та умів наших вірних Євангелієм Христового миру". Ієрарх УГКЦ сподівається, що "свято Соборності перетвориться на свято Соборної молитви за Україну!"

Святослав доручив всім душпастирям у день Соборності України, 22 січня 2014 року, відслужити літургію за український народ та за його соборну державу і зачитати це звернення. Окремо було записано відеозвернення глави УГКЦ.

Фото kyivsobor.ugcc.org.ua

Теги: