Всеукраїнська Рада Церков закликає сепаратистів скласти зброю та звільнити всіх заручників9 липня на засіданні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у Києві було прийняте звернення, в якому очільники релігійних спільнот країни закликали сепаратистів Донбасу скласти зброю, припинити кровопролиття та звільнити всіх заручників, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на ІРС.

ВСЦіРО підкреслює засвідчену нею раніше позицію, що територіальна цілісність України є цінністю для українського народу, а тому допустити розділення країни "ми не маємо права, бо це гріх перед Богом та майбутніми поколіннями нашого народу".

 

Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо ситуації на Сході України

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій протягом останніх тижнів зверталась зі словами підтримки позиції Президента України П. О. Порошенка щодо мирного врегулювання збройного конфлікту на Сході України та висловлювала готовність посильно сприяти в реалізації його мирного плану.

Однак ситуація на Сході України продовжує бути напруженою. У зв’язку з останніми подіями в цьому регіоні, звертаємося до всіх, хто незаконно тримає в руках зброю, скласти її та припинити кровопролиття.

Знову підкреслюємо засвідчену нами раніше позицію, що територіальна цілісність України, незалежність якої дарована нам Богом, є цінністю для нашого народу, а тому допустити її розділення ми не маємо права, бо це гріх перед Богом та майбутніми поколіннями нашого народу.

Ми звертаємось до всіх людей доброї волі про всебічне сприяння якнайшвидшому звільненню всіх заручників, в тому числі й священнослужителів, та ще раз закликаємо усіх відмовитись від такого роду способів боротьби, а мирними шляхами врегулювати цей збройний конфлікт.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій засуджує будь-які релігійні переслідування та дискримінацію віруючих Донецької та Луганської областей, а також захоплення церковних споруд і інших релігійних приміщень та використання їх у збройному конфлікті, якими б мотивами це не виправдовувалося.

Ми засвідчуємо нашу солідарність з людьми, які постраждали від збройного конфлікту, та закликаємо наших вірних до діяльної допомоги та справ милосердя нашим братам і сестрам зі Сходу України.

Ще раз закликаємо всіх наших вірних до посилених молитов за мир і злагоду в цей складний для нашої Батьківщини час.

Від імені ВРЦіРО, Головуючий

+ Онуфрій
Митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ,
Місцеблюститель Київської Митрополичої кафедри

Глави Церков і релігійних організацій також вирішили посилити спільні зусилля у наданні практичної, духовної та психологічної допомоги переселенцям зі Сходу України та Криму, в тому числі людям похилого віку та іншим потребуючим.

Представники конфесій заслухали звіт Комісії ВРЦіРО у справах соціального служіння про результати роботи за останній час.

Свої пропозиції у сфері об’єднання зусиль церков у соціальній сфері озвучили присутні глави Церков та міжнародні експерти.

Окреме звернення глави конфесій України спрямували на адресу Глави держави, Прем’єр-міністра та голови Парламенту із закликом зберегти та забезпечити подальшу діяльність Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

У цьому контексті глави конфесій висловили занепокоєння з приводу все більшого поширення засобами реклами, зокрема на телебаченні та біг-бордах, реклами алкогольних напоїв. Тому, на їх переконання, державі слід за участі громадськості упорядкувати інформаційний простір, щоб сприяти моральному вихованню дітей та оздоровленню суспільства.

Засідання завершилось передачею головування у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій до Української Православної Церкви Київського Патріархату, повідомляє Сerkva.info.

Теги: