В Україні заснована Християнська служба порятунку в зоні АТОВ Україні з’явилося нове екуменічне служіння бійцям і цивільним в зоні АТО, засноване християнськими служителями-мирянами. Організаційною базою для Християнської Служби Порятунку (ХСП) з благословення ординарія Києво-Житомирської дієцезії архієпископа Петра Мальчука стала римсько-католицька парафія Пресвятої Діви Марії Матері Церкви (м. Київ, бульвар Перова, 1Б) та спільнота Віднови у Святому Дусі «Мараната», що діє в парафії, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Кmc.in.ua.

Фактично ХСП стало екуменічним єднанням однойменної громадської організації та благодійного фонду «Сопричастя», що утворені римо- та греко-католиками, вихідцями з київських харизматичних спільнот, християнських церков, які діють на території Донбасу, та служителями «Міжконфесійного батальйону військових капеланів» (МБВК), що проводив душпастирське служіння на всіх ділянках фронту в зоні АТО з квітня 2014 до березня 2016 року.

Таким чином, крім католиків до активу увійшли також і протестанти. Лідером і співзасновником ХСП є колишній командир «Міжконфесійного батальйону військових капеланів» Ігор Шулік (Шторм), який після 25 років в харизматичному протестантському русі прийняв католицизм. Духовне провідництво ХСП з боку Католицької Церкви здійснюють Блажей Суска (духовний асистент) та отець Роман Лаба (капелан).

За словами одного з засновників служіння, заступника лідера спільноти «Мараната» Андрія Оленчика, «наша місія – це здійснення практичних справ заради захисту та зцілення духа, душ і тіл конкретних людей. В ім’я Ісуса Христа ми покликані бути там, де необхідно гасити вогонь, омивати кров та осушувати сльози».


Християнська Служба Порятунку – це капелани, молитовники, рятувальники, волонтери, правозахисники, психологи, медики, соціальні працівники, журналісти.

В Україні заснована Християнська служба порятунку в зоні АТОХСП відкрита на взаємодію зі всіма людьми доброї волі. Наразі ХСП потрібні рятувальники, які входитимуть до складу мобільних команд і періодично виїжджатимуть для служіння в зону АТО (служіння не проводитиметься у місцях безпосередніх бойових дій, пріоритетна територія дії – так звана «сіра зона»). Завдання рятувальників: здійснення євангелізаційної, гуманітарної, освітньої та соціальної місії у прифронтовій зоні. Рятувальники взаємодіятимуть з капеланами, підтримуючи їх пастирську місію. Рятувальники через участь у короткострокових тренінгах можуть набувати кваліфікацію тренерів для проведення навчання для військовослужбовців та цивільного населення у сфері тактичної медицини, інформування про мінну небезпеку, антистресової терапії, виживання в екстремальних умовах тощо. Вони проходитимуть спеціальну додаткову підготовку для набуття навиків поводження у зоні АТО та комунікацій з військовослужбовцями і місцевим населенням.


Висунуті вимоги до кандидатів в рятувальники:


• Християни, що мають благословення свого духівника
• Вік 25-50 років
• Відсутність фізіологічних та психологічних протипоказань
• Згода родини
• Наявність диплому про освіту державного зразка (для лікарів)
• Наявність водійських прав категорії В,С (бажано)

Особливо вітаються лікарі загальної медицини – терапевти, педіатри, стоматологи, психологи (військові, дорослі, дитячі), парамедики. Рятівники – парамедики, психологи, пожежники, альпіністи, спеціалісти у сфері запобігання ситуаціям техногенного та природного характеру, аварій, катастроф, епідемій.

ХСП потрібні такі волонтери (служіння на місці): для проведення кампанії зі збору коштів, речей та медикаментів для забезпечення діяльності капеланів та мобільних груп рятувальників, військовослужбовців та цивільного населення в зоні АТО. Ще одним призначенням волонтерів є здійснення справ милосердя та опіки щодо постраждалих внаслідок війни, а також здійснення правової, соціальної та психологічної підтримки ветеранів АТО, родин загиблих, біженців тощо.

Крім того, потрібні партнери для технічної підтримки автотранспортних засобів, що використовуються для пересування капеланів та мобільних груп у прифронтовій зоні, а також для здійснення поліграфічних послуг, для закупівлі медикаментів тощо.


Формуються цільові групи служителів, зокрема, група адміністративної та інформаційної підтримки ХСП, група журналістів та блогерів для роботи у загальному інформаційному просторі, група правозахисників, група інструкторів за напрямами роботи рятувальників. Для цілей ХСП на території підконтрольних владі України районів Донецької і Луганської областей формуватимуться опорні пункти та місцеві осередки із залученням християн, що постійно проживають на цих теренах.

Також є попит на волонтерів-молитовників для постійної індивідуальної молитви в інтенціях служіння, для участі у складі команд екстреної молитви, для проведення заступницьких молитов та молитов внутрішнього зцілення (служителі, що мають на це благословення і спеціальну підготовку).

ХСП відкрита для співпраці зі Збройними Силами України, Національною гвардією України, Службою безпеки України, Національною поліцією України, Прикордонною службою України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, військово-цивільними адміністраціями, закладами охорони здоров’я, органами соціальних служб, навчальними закладами, іншими державними та неурядовими органами, установами та організаціями незалежно від відомчого підпорядкування, а також відповідними міжнародними організаціями та агенціями.

У найближчих планах ХСП – вже за тиждень відвідати один із населених пунктів так званої «сірої зони» прифронтової території Донбасу під Горлівкою, де близько 100 родин вже тривалий час потерпають від нестачі продовольства, засобів особистої гігієни та побутової хімії чи інших речей першої необхідності. Мобільна група, яку очолить лідер служіння, член спільноти «Мараната» Ігор Шулік (Шторм), надасть цим людям духовну підтримку та гуманітарну допомогу. До місіонерських виїздів в зону АТО готуються також інші мобільні групи, до складу яких входитимуть як капелани, так і рятувальники.

Загальні контакти штабу ХСП: hq@crs-center.org, +38 063 913 6444, +38 097 913 6444, +38 050 913 6444

Теги: