Глава УПЦ КП зустрівся з Надією Савченко31 травня 2016 року в синодальній залі Київської Патріархії Патріарх Філарет провів зустріч з народним депутатом Надією Савченко. Спілкуючись із нею, Патріарх Філарет відзначив незламність українського духу, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

«Як Вас не катували, як з Вас не знущалися, але дух український є незламним. І зараз Путін в свою перемогу вже не вірить і перемога наша не за горами», – наголосив Предстоятель УПЦ Київського Патріархату.

«Я в це вірю», – сказала Надія Савченко.

«Чому ми переможемо? Правду, добро – ніхто і ніколи за всю історію не перемагав. Ви показали дух український, але це не означає, що Ви єдина така, а таких багато і цей дух – непереможний, тим більше, що правда з нами», – продовжив Патріарх Філарет.

Предстоятель УПЦ Київського Патріархату нагородив Надію Савченко орденом святого великомученика Юрія Переможця. Вручаючи орден Патріарх сказав: «Надіє Вікторівно, я хочу Вам символ вручити, символ перемоги, – орден святого великомученика Юрія Переможця. Його катували більше ніж Вас, але не перемогли».

Також сторони обговорили питання створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви.

«Якби в Україні була єдина Помісна Церква, то Путін би не наважився напасти і Крим був би наш, і Донбас був би наш, бо у нього не було б в Україні підтримки, а зараз в Україні в нього є підтримка і цією підтримкою є УПЦ Московського Патріархату. Якби не було УПЦ Київського Патріархату, то Путін сьогодні був би тут, бо не було б ніякого спротиву», – відзначив Патріарх Філарет.

Предстоятель Київського Патріархату побажав Надії Савченко й надалі надихати всю Україну:

«Ви перебували у в’язниці, а надихали всю Україну. Так і тут надихайте людей на боротьбу з корупцією. Подолаємо корупцію - Україна буде зовсім іншою, адже в Україні багато талановитих та працьовитих людей».

Під час зустрічі Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній звернув увагу на роль Михайлівського монастиря, який зберіг життя багатьом людям, а також відзначив красу столичних храмів. На що Надія Савченко відповіла: «Дуже добре, що його відновили й реконструювали. Залишилось тільки берегти їх нам».

«Я вірю в Бога, більше прохолодно завжди ставилася до Церкви, але мене завжди дивувало те, що хлопці, які завжди сильні, моляться; коли я бачу як солдат молиться, я дійсно розумію, що Церква потрібна, їм справді це допомагає, їм в Іраку це допомагало, їм тут допомагає. Я знаю, що Церква потрібна, я це прекрасно розумію. Думаю, що нам потрібна наша Церква, така проста, де говорять правду, говорять від душі, посміхаються», – поділилася думками народний депутат Надія Савченко.

«Мені було дуже неприємно, коли я зайшла в Почаївську лавру, про яку говорили, що там намолене місце, побачила прейскурант на дверях і хамовите ставлення і мені так погано стало в тому місці, – сказала вона. – Єдине місце, яке я дуже люблю в Києві – це Володимирський собор, подобається Михайлівський, але там буваю не так часто, а Софія завжди була на реставрації. Я чудово розумію, що нам потрібна наша Церква. За мене стільки людей молилося, що я не можу вірити, що це не допомогло. Це допомогло», – продовжила ділитися думками народний депутат.

«Я пам’ятаю, що я всього лише людина і перемога не моя, а України, і ніколи цього не забуду», – запевнила Надія Савченко.

На завершення зустрічі Патріарх Філарет підніс у подарунок гості пам’ятні видання про Київський Патріархат.

У зустрічі взяли участь Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній та настоятель Свято-Володимирського кафедрального Патріаршого собору прот. Борис Табачек.

Теги: