За сприяння УПЦ бойовики "ДНР" відпустили захисника УкраїниРадник голови СБУ Юрій Тандіт подякував главі УПЦ (МП) митрополиту Онуфрію за те, що той просив представників "Л/ДНР" звільнити українських заручників. Радник також закликав УПЦ (МП) і надалі допомагати правоохоронцям у цій справі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УНН і сайт УПЦ.

18 грудня, напередодні свята Миколая Чудотворця, відбулася передача українського військового Тараса Колодія, який з 2014 року перебував у полоні після оборони Донецького аеропорту.

"Ми дякуємо Блаженнійшому Онуфрію за те, що Він просив звільнити заручників. На Раді Церков, в Краматорську, Голова Служби безпеки Василь Грицак особисто передав через митрополита Августина прохання Блаженнійшому ... вплинути на процес звільнення заручників", - написав Ю.Тандіт на своїй сторінці у Facebook.

Радник глави СБУ також висловив надію, що й далі УПЦ "допомагатиме в нашій спільній справі - повернення всіх наших Героїв додому, в їх сім'ї".

"Особливо хочу подякувати Владиці Клименту і співробітникам СБУ, які проводили звільнення", - додав він.

Як зазначив Юрій Тандіт, "митрополит Онуфрій вів переговори з представниками УПЦ, в тому числі і з тими, хто знаходиться в Донецьку".

Напередодні голова Служби безпеки України Василь Грицак доповів Президентові України Петру Порошенку про звільнення українського "кіборга" Тараса Колодія. Звільненого із полону бойовиків "кіборга" утримували у Макіївській колонії (Донецька область),  повідомила перший віце-спікер парламенту, представник України на переговорах у Мінську Ірина Геращенко. Звільнення захисника донецького аеропорту Тараса Колодія з полону бойовиків відбувалося шляхом переговорів за сприяння УПЦ.

Теги: