Єпископ УПЦ закликав владу захистити християнські святині від юдеївАрхієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон (Бащук), ієрарх УПЦ (МП), звернувся до представників влади, правоохоронних органів та інших релігійних організацій з приводу вандалізму над хрестом з розп’ятям в Умані, яке було вчинено 31 грудня 2016 року, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

«Як стало відомо із джерел масової інформації, свідчень очевидців та запису камери відеоспостереження, акт наруги скоїли представники іудейської общини. Хочемо нагадати, що це непоодинокі спроби прояву неповаги, ворожого ставлення до християн і водночас образа релігійних почуттів віруючих у нашому місті з боку вищезгаданої релігійної громади. Даний вчинок є недопустимим у цивілізованому світі та суспільстві», — зазначив владика Пантелеімон.

Він також підкреслив: «Ми засуджуємо дане злодіяння та, в свою чергу, молимось, щоб Господь простив їм цей великий гріх, бо «не знають, що творять…» (Лк. 23, 34) і через свою духовну сліпоту та злобу піднімають руки на Самого Бога, розпалюючи таким чином міжрелігійний конфлікт».

Окрім того, архієпископ закликав правоохоронні органи та всіх, від кого залежить правопорядок у місті, забезпечити мирне співіснування різних релігійних конфесій та надалі не допускати таких порушень.

За повідомленням Національної поліції Черкаської області, особи правопорушників встановлено. Ними виявились представники іудейської громади міста, громадяни Ізраїлю. Затриманим оголошено про підозру у вчиненні кримінального злочину за частиною 3 статті 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії) та вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Нагадаємо, що перед зазначеним інцидентом невідомі скоїли 20 грудня акт наруги в Умані Черкаської області над могилою хасидського праведника - цадика рабина Нахмана.

Теги: